zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 5 sierpnia 2021

Marduk i Vader w trasie "Blitzkrieg MMXX"

14.05.2020 21:37  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Massive Music ogłosił daty trasy "Blitzkrieg MMXX", w której udział wezmą zespoły Marduk, Vader, Ragehammer i Fallcie. Na terenie Polski zaplanowano dziewięć koncertów. Przedsięwzięcie rozpocznie się 18 września 2020 roku w Poznaniu, po czym odwiedzi Gdańsk, Łódź, Kraków, Lublin, Białystok, Wrocław, Toruń i Warszawę.

Marduk, Katowice 20.05.2016, fot. Verghityax
Marduk, Katowice 20.05.2016, fot. Verghityax

Marduk przyjedzie ze swoim czternastym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji, obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson, basista formacji.

W grudniu 2019 roku basista Magnus "Devo" Andersson postanowił rozstać się z Mardukiem po piętnastu latach współpracy. Przyczyną było zmęczenie koncertowym trybem życia oraz chęć skupienia się na pracy w studiu. Jego miejsce w formacji zajął Joel Lindholm z Ondskapt.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Ragehammer nadal ogrywa swój pierwszy longplay, zatytułowany "The Hammer Doctrine". Trafił on do sprzedaży 8 kwietnia 2016 roku. Materiał został zarejestrowany pod koniec 2015 roku w "No Solace Studio". Miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Na "The Hammer Doctrine" znalazło się osiem autorskich utworów oraz cover "Spotkania z Diabłem" Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron.

Fallcie to rosyjski zespół numetalowy, założony w 2017 roku w Sankt Petersburgu. Jeszcze w tym samym roku kwintet zadebiutował singlem "Rock'n'Rolla". Od tego czasu kapela wypuściła EP-kę "The Outer Space" oraz longplay "Born Again".

Przedsprzedaż biletów na trasę "Blitzkrieg MMXX" rozpocznie się 1 lipca 2020 roku.

18.09 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

19.09 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

20.09 - Łódź, "Magnetofon"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

22.09 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

23.09 - Lublin, "Graffiti"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

24.09 - Białystok, "Zmiana Klimatu"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

25.09 - Wrocław, "A2"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

26.09 - Toruń, "Od Nowa"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

27.09 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Marduk i Vader w trasie "Blitzkrieg MMXX"
Walt.Kowalski (gość, IP: 88.156.143.*), 2020-05-15 18:11:41 | odpowiedz | zgłoś
Chetnie pojde, Vader nowy jest spoko , Marduk jak to Marduk, ale uslyszec Werwolf z z tymi syrenami na zywo - priceless.
Tylko czy to sie odbedzie?? We wrzesniu juz bedzie pozwolenie na zbrowisko ludzi ??? Nie jestem pewien - oby tak.