zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Jaime Bennington i Grey Daze zaprezentowali "Soul Song"

18.05.2020 13:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Grey Daze na Facebooku

Amerykański Grey Daze zaprezentował kolejny teledysk promujący album "Amends". Wideoklip do "Soul Song" wyreżyserował Jaime Bennington - syn wokalisty Chestera Benningtona, którego partie, zarejestrowane w latach 90., zostały na długograju ponownie wykorzystane. Wytwórnia Loma Vista Recordings planuje wydać "Amends" 26 czerwca 2020 roku.

Post-grunge'owy Grey Daze założyli w 1993 roku perkusista Sean Dowdell i basista Jonathan Krause. Jako gitarzystę przyjęli do składu Steve'a Mitchella. Na stanowisko wokalisty ściągnęli udzielającego się wcześniej z Seanem Dowdellem w grupie SD and His Friends? Chestera Benningtona. Po zmianie gitarzysty na Jasona Barnesa, jeszcze przed końcem 1994 roku, wydany został album "Wake Me". Nagrywanie drugiego długograja przedłużało się z powodu zamknięcia wytwórni Real Records, z którą zespół się związał. Ostatecznie "...No Sun Today" ukazał się w 1997 roku. Zagrali na nim gitarzysta Bobby Benish i basista Mace Beyers. Plan wydania wiosną 1998 roku trzeciego albumu nie został zrealizowany. Mace Beyers i Chester Bennington postanowili odejść z zespołu. Dwaj pozostali członkowie po uzupełnieniu składu kontynuowali działalność jako Waterface.

W 2002 roku u Bobby'ego Benisha zdiagnozowano guza mózgu. Gitarzysta zmarł 28 września 2004 roku.

W lutym 2017 roku reaktywowany Grey Daze zaczął nagrywać od nowa swoje utwory z lat 90. W czerwcu zapowiedział swój pierwszy koncert od czasu rozpadu. 23 września na scenie mieli wystąpić razem Chester Bennington, Sean Dowdell, Mace Beyers i Jason Barnes. Do wydarzenia nie doszło - dwa miesiące wcześniej, 20 lipca, wokalista popełnił samobójstwo.

W 2018 roku za zgodą rodziny Chestera Benningtona zespół powrócił do projektu. Sean Dowdell, Mace Beyers i gitarzysta Cristin Davis weszli do "NRG Recording Studios", by kontynuować nagrywanie od nowa starych utworów grupy, z wykorzystaniem partii wokalisty zarejestrowanych w latach 90. Jako goście udział w sesji wzięli Head i Munky z Korna, Marcos Curiel z P.O.D., Chris Traynor z Bush, wokalistka LP, Ryan Shuck z Dead by Sunrise oraz Jaime Bennington - syn Chestera. Cristin Davis zaproponował nazwanie albumu "Making Amends" - w nawiązaniu do tekstu utworu "Morei Sky". Ostatecznie muzycy skrócili tytuł do "Amends".

Lista utworów:

1. Sickness
2. Sometimes
3. What's in the Eye
4. The Syndrome
5. In Time
6. Just Like Heroin
7. B12
8. Soul Song
9. Morei Sky
10. She Shines
11. Shouting Out

Poprzednimi singlami promującymi album były "What's in the Eye", "Sickness" i "Sometimes".

Premiera "Amends" wcześniej zapowiadana była na 10 kwietnia 2020 roku, jednak w związku z pandemią COVID-19 została przełożona.

Tagi: Grey Daze
Komentarze
Dodaj komentarz »