zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Klip do "Starting to Fly" Grey Daze

21.05.2022 19:36  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Grey Daze na Facebooku

Amerykański zespół Grey Daze opublikował klip do "Starting to Fly" - drugiego singla promującego "The Phoenix". Album ukaże się 17 czerwca 2022 roku w formie cyfrowej oraz na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Loma Vista Recordings.

Post-grunge'owy Grey Daze założyli w 1993 roku perkusista Sean Dowdell i basista Jonathan Krause. Jako gitarzystę przyjęli do składu Steve'a Mitchella. Na stanowisko wokalisty ściągnęli udzielającego się wcześniej z Seanem Dowdellem w grupie SD and His Friends? Chestera Benningtona. Po zmianie gitarzysty na Jasona Barnesa, jeszcze przed końcem 1994 roku, wydany został album "Wake Me". Nagrywanie drugiego długograja przedłużało się z powodu zamknięcia wytwórni, z którą zespół się związał. Ostatecznie "...No Sun Today" ukazał się w 1997 roku. Zagrali na nim gitarzysta Bobby Benish i basista Mace Beyers. Plan wydania wiosną 1998 roku trzeciego albumu nie został zrealizowany. Mace Beyers i Chester Bennington postanowili odejść z zespołu. Dwaj pozostali członkowie po uzupełnieniu składu kontynuowali działalność jako Waterface.

W 2002 roku u Bobby'ego Benisha zdiagnozowano guza mózgu. Gitarzysta zmarł 28 września 2004 roku.

W lutym 2017 roku reaktywowany Grey Daze zaczął nagrywać od nowa własne utwory z lat 90. W czerwcu zapowiedział swój pierwszy koncert od czasu rozpadu. 23 września na scenie mieli wystąpić razem Chester Bennington, Sean Dowdell, Mace Beyers i Jason Barnes. Do wydarzenia nie doszło - dwa miesiące wcześniej, 20 lipca, wokalista popełnił samobójstwo.

W 2018 roku za zgodą rodziny Chestera Benningtona zespół powrócił do projektu. Sean Dowdell, Mace Beyers i gitarzysta Cristin Davis, z pomocą gości, kontynuowali nagrywanie od nowa starych utworów grupy, z wykorzystaniem partii wokalisty zarejestrowanych w latach 90. Owocami prac są album "Amends" wydany 26 czerwca 2020 roku oraz opublikowana 29 stycznia 2021 roku EP-ka "Amends... Stripped". Materiał ukazał się za pośrednictwem Loma Vista Recordings.

Również na "The Phoenix" trafiły zarejestrowane dawniej partie wokalne Chestera Benningtona. Produkcją albumu zajęła się Esjay Jones. Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Sunset Sound". Oprócz Seana Dowdella, Mace'a Beyersa, Cristina Davisa i Chestera Benningtona, na albumie pojawią się goście: Dave Navarro z Jane's Addiction w "Holding You", Lily i Lila Bennington w "Hole" oraz Richard Patrick z Filter w "Believe Me". Miksy wykonał Lucas D'Angelo. Autorem okładki jest Jim Louvau.

Lista utworów:

1. Saturation (Strange Love)
2. Starting to Fly
3. Be Your Man
4. Holding You
5. Hole
6. Drag
7. Believe Me
8. Anything, Anything
9. Spin
10. Wake Me

Udostępnione zostały już utwory "Saturation (Strange Love)" i "Starting to Fly".

Tagi: Grey Daze
Komentarze
Dodaj komentarz »