zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

The Pretty Reckless wydał singiel "Death by Rock and Roll"

18.05.2020 18:33  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Pretty Reckless na Facebooku

Nakładem wytwórni Fearless Records 15 maja 2020 roku ukazał się singiel "Death by Rock and Roll" amerykańskiej grupy The Pretty Reckless. Utwór ma promować zatytułowany tak samo album. Data premiery długograja nie jest jeszcze znana.

Nowojorski The Pretty Reckless formował się od 2008 roku z inicjatywy wokalistki Taylor Momsen. Jako współautorzy piosenek siły połączyli z nią producent Kato Khandwala i gitarzysta Ben Phillips. Skład zespołu ustabilizował się w 2010 roku. Ben Phillips został wówczas również instrumentalistą grupy. Sekcję rytmiczną ustanowili jego dawni koledzy z zespołu Famous: perkusista Jamie Perkins i basista Mark Damon. Do 2016 roku The Pretty Reckless wydał trzy długograje i dwa minialbumy. Wszystkie wyprodukował zmarły w 2018 roku Kato Khandwala.

Listopad 2019 roku The Pretty Reckless spędził w "London Bridge Studio" w Seattle, między innymi z Mattem Cameronem i Kimem Thayilem z Soundgarden. Na początku maja 2020 roku zespół ogłosił podpisanie kontraktu z Fearless Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »