zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Teledysk The Pretty Reckless z członkami Soundgarden

10.06.2021 08:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Pretty Reckless na Facebooku

Amerykański The Pretty Reckless zaprezentował teledysk do "Only Love Can Save Me Now". W utworze zagrali i w klipie wystąpili dwaj muzycy znani z zespołu Soundgarden: perkusista Matt Cameron i gitarzysta Kim Thayil. Album "Death by Rock and Roll", z którego pochodzi kompozycja, ukazał się 12 lutego 2021 roku. W Stanach Zjednoczonych materiał wydany został przez Fearless Records, a poza krajem - przez Century Media Records. Dystrybucją płyt kompaktowych i analogowych w Polsce zajmuje się Sony Music Entertainment.

Nowojorski The Pretty Reckless formował się od 2008 roku, z inicjatywy wokalistki Taylor Momsen. Jako współautorzy piosenek siły połączyli z nią producent Kato Khandwala i gitarzysta Ben Phillips. Skład zespołu ustabilizował się w 2010 roku. Ben Phillips został wówczas również instrumentalistą grupy. Sekcję rytmiczną ustanowili jego dawni koledzy z zespołu Famous: perkusista Jamie Perkins i basista Mark Damon. Do 2016 roku The Pretty Reckless wydał trzy długograje i dwa minialbumy. Wszystkie wyprodukował zmarły w 2018 roku Kato Khandwala.

Listopad 2019 roku The Pretty Reckless spędził w "London Bridge Studio" w Seattle, m.in. z Mattem Cameronem i Kimem Thayilem. Znani z Soundgarden muzycy zarejestrowali swoje partie do utworu "Only Love Can Save Me Now". W "And So It Went" wystąpił gitarzysta Tom Morello z Rage Against the Machine, a także, w charakterze chóru, uczniowie Maine Academy of Modern Music. Jako producent współpracował z zespołem Jonathan Wyman.

Lista utworów:

1. Death by Rock and Roll
2. Only Love Can Save Me Now
3. And So It Went
4. 25
5. My Bones
6. Got So High
7. Broomsticks
8. Witches Burn
9. Standing at the Wall
10. Turning Gold
11. Rock and Roll Heaven
12. Harley Darling

Komentarze
Dodaj komentarz »