zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Triptykon udostępnia "Rex Irae" z koncertowego "Requiem"

19.05.2020 21:20  autor: Verghityax, źródło: Century Media Records

Triptykon udostępnił "Rex Irae" ze swojego pierwszego wydawnictwa koncertowego, zatytułowanego "Requiem". Znalazł się na nim zapis występu grupy, jaki odbył się w ramach holenderskiego "Roadburn Festival" w 2019 roku. Album trafił do sprzedaży 15 maja 2020 roku za sprawą Century Media Records.

Podczas zeszłorocznego "Roadburn Festival" Tom G. Warrior i jego zespół po raz pierwszy wykonał cały tryptyk "Requiem". Muzykom towarzyszyła orkiestra pod batutą Jukki Iisakkili.

Pierwsza część "Requiem" pochodzi z 1987 roku i ukazała się na albumie "Into the Pandemonium" Celtic Frost jako "Rex Irae (Requiem)". Część trzecia - "Winter (Requiem, Chapter Three: Finale)" - powstała niemal dwie dekady później i stanowi jeden z utworów na wieńczącym karierę Celtic Frost "Monotheist". Część druga nie została ukończona, dopóki Walter Hoeijmakers - założyciel "Roadburn Festival" - nie zwrócił się do Toma Warriora z prośbą o zagranie "Requiem" w całości. Część ta nosi tytuł "Grave Eternal (Requiem, Chapter Two: Transition)".

Okładkę do "Requiem" przygotował Daniele Valeriani.

Tagi: Triptykon
Komentarze
Dodaj komentarz »