zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 28 września 2020

"Black Silesia Festival" przeniesiony na 2021 rok

19.05.2020 18:08  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Z powodu trwającej pandemii piąta edycja "Black Silesia Festival" nie dojdzie do skutku w planowanym terminie. Organizator przeniósł wydarzenie na dni 11 i 12 czerwca 2021 roku. Kanadyjski Exciter potwierdził, że zagra na festiwalu dwa koncerty.

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Niestety, my również polegliśmy.

'Black Silesia Open Air 2021' zostaje przeniesiony na 11 i 12 czerwca 2021 roku.

Powody są chyba oczywiste. Aktualnie pracujemy nad line-upem, wszystko wskazuje na to, że powinien być bardzo zbliżony do pierwotnie zakładanego.

Wiemy już na pewno, że Exciter, tak jak wcześniej zaplanowaliśmy, zagra dwa koncerty. W piątek przedstawi klasyczny oldschoolowy set z wyłączeniem kawałków z pierwszej płyty, w sobotę natomiast wykona 'Heavy Metal Maniac' w całości.

Dodamy, że dopisek 'Europe Exclusive' nie pojawił się na plakacie przypadkiem. 'Black Silesia Open Air 2021' będzie jedynym miejscem w Europie, gdzie płyta zostanie wykonana na żywo w całości.

W kwestii biletów: oczywiście, można je zwracać. Natomiast nie ukrywamy, że będziemy niezmiernie wdzięczni każdemu, kto tego nie uczyni. Tak samo wdzięczni będziemy tym, którzy. jeszcze go nie posiadając, kupią bilet w najbliższym czasie.

Jeśli jednak zdecydujecie się go zwrócić, dokładne informacje, jak to uczynić znajdziecie w opisie wydarzenia".

Exciter powstał w 1980 roku w Ottawie - grupę utworzyli John Ricci na gitarze, Allan Johnson na basie oraz Dan Beehler na perkusji i wokalu. W tym składzie formacja zarejestrowała trzy longplaye studyjne: "Heavy Metal Maniac" z 1983 roku, "Violence & Force" z 1984 roku i "Long Live the Loud" z 1985 roku, a także EP-kę, pt. "Feel the Knife", która okazała się ostatnim wspólnym dokonaniem kanadyjskiego trio.

Od 1996 roku John Ricci kontynuował działalność Exciter z różnymi muzykami. Dopiero w roku 2014 zespół powrócił w swoim pierwotnym składzie. Przez kolejne cztery lata gitarzysta John Ricci, perkusista i wokalista Dan Beehler oraz basista Allan James Johnson znów występowali razem, nie nagrali jednak żadnego nowego materiału. W roku 2018 John Ricci opuścił formację, a jego miejsce zajął Daniel Dekay z Aggressor.

Tagi: Exciter
Komentarze
Dodaj komentarz »