zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Patrón wydaje album solowy

4.06.2020 09:06  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Patróna na Facebooku i Bandcampie

Z pomocą m.in. dawnych muzyków Queens of the Stone Age, Patrón - frontman grupy Loading Data - przygotował swój pierwszy album solowy. W formie cyfrowej stonerrockowy materiał ukazał się 29 maja 2020 roku. Premiera na nośnikach fizycznych, wskutek utrudnień spowodowanych przez pandemię COVID-19, została opóźniona. Na płytach kompaktowych "Patrón" ma być dostępny od 11 czerwca. Dla winylowych nie podano jeszcze nowej daty.

Posłuchaj "Patrón".

Lo vel Patrón jest wokalistą i gitarzystą założonego w 1999 roku zespołu Loading Data. Grupa działała początkowo we Francji, po czym przeniosła się do Stanów Zjednoczonych.

W sierpniu 2019 roku Patrón przedstawił koncertowy skład swojego solowego zespołu oraz poinformował, że odbywa sesję nagraniową w studiu "11AD" w Los Angeles. Produkcją i miksami albumu zajął się Alain Johannes, który zarejestrował też swoje partie wokali, gitary, gitary basowej i klawiszy, a także, razem z Evanem Bradfordem, pracował jako inżynier dźwięku. W nagraniach udział wzięli też perkusiści Barrett Martin i Joey Castillo, basista Nick Oliveri, gitarzysta Aurelien Barbolosi i wokalistki Monique St. Walker i Aurelia. Patrón, będący autorem wszystkich utworów, wystąpił jako wokalista, gitarzysta i klawiszowiec. Mastering wykonał Dave Collins. Okładkę stworzył Thomas Bihore.

Lista utworów:

1. Room with a View
2. Who Do You Dance For?
3. Very Bad Boy
4. Jump in the Fire
5. The Maker
6. Hold Me Tight
7. Seventeen
8. Around My Neck
9. Leave It All Behind
10. She Devil
11. How To Land

Album promowały single "Room with a View", "Who Do You Dance For?" i "Very Bad Boy".

W składzie koncertowym grupy znajdują się: Patrón, perkusista Simon Lemonnier, basista Robert Hudson i gitarzysta Aurelien Barbolosi.

Tagi: Patrón
Komentarze
Dodaj komentarz »