zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Patrón udostępnił odrzut z albumu

15.04.2021 13:55  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Patróna na Facebooku

Prawie rok po premierze swojego pierwszego albumu solowego, Patrón udostępnił jako singiel utwór "Next Stop" - odrzut z sesji długograja. W nagraniu wzięli udział m.in. dawni muzycy Queens of the Stone Age: Nick Oliveri, Joey Castillo i Alain Johannes.

Lo vel Patrón jest wokalistą i gitarzystą założonego w 1999 roku zespołu Loading Data. Grupa działała początkowo we Francji, po czym przeniosła się do Stanów Zjednoczonych.

W sierpniu 2019 roku Patrón przedstawił koncertowy skład swojego solowego zespołu oraz poinformował, że odbywa sesję nagraniową w studiu "11AD" w Los Angeles. Produkcją i miksami albumu zajął się Alain Johannes, który zarejestrował też swoje partie wokali, gitary, gitary basowej i klawiszy, a także, razem z Evanem Bradfordem, pracował jako inżynier dźwięku. W nagraniach udział wzięli też perkusiści Barrett Martin i Joey Castillo, basista Nick Oliveri, gitarzysta Aurelien Barbolosi i wokalistki Monique St. Walker i Aurelia. Patrón, będący autorem wszystkich utworów, wystąpił jako wokalista, gitarzysta i klawiszowiec. Mastering wykonał Dave Collins. Zawierający jedenaście utworów album, zatytułowany po prostu "Patrón", ukazał się 29 maja 2020 roku.

Tagi: Patrón
Komentarze
Dodaj komentarz »