zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 4 grudnia 2020

Szczegóły "Project: Regeneration. Vol. 1" Static-X

10.06.2020 14:03  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Static-X na Facebooku

Reaktywowany Static-X opublikował listę utworów i ostateczną wersję okładki albumu "Project: Regeneration. Vol. 1". Materiał, zawierający niewykorzystane wcześniej nagrania Wayne'a Statica, ukaże się 10 lipca 2020 roku nakładem Otsego Entertainment Group. Zespół ma pod koniec lipca 2021 roku wystąpić na "27. Pol'and'Rock" w Kostrzynie nad Odrą.

Industrialnometalowy zespół Static-X powstał w 1994 roku w Los Angeles. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista i gitarzysta Wayne Static, basista Tony Campos, perkusista Ken Jay oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista zmarł 1 listopada 2014 roku wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 roku Tony Campos, Koichi Fukuda i Ken Jay zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania "Wisconsin Death Trip" - pierwszego długograja zespołu - oraz premierę nowego albumu zawierającego m.in. niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem zaproszonych wokalistów i składać się z dwunastu utworów. Premierę planowano na wiosnę 2019 roku, ale z powodu odnalezienia kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań Wayne'a Statica, zdecydowano o jej przesunięciu.

Na cały materiał ma się ostatecznie złożyć dwadzieścia utworów podzielonych na dwa albumy. Za produkcję odpowiadają: współpracujący z zespołem wielokrotnie wcześniej Ulrich Wild, który zajął się też miksami, oraz Xer0 - obecny frontman Static-X, na koncertach występujący w masce. Premiera "Project: Regeneration. Vol. 1" zapowiadana była na 29 maja 2020 roku. Wskutek utrudnień spowodowanych przez pandemię COVID-19 album ukaże się 10 lipca na płytach kompaktowych i 14 sierpnia na winylowych. Wydano już single "Hollow" i "All These Years".

Lista utworów:

1. Regeneration
2. Hollow (Project Regeneration)
3. Worth Dyin For
4. Terminator Oscillator
5. All These Years
6. Accelerate
7. Bring You Down (Project Regeneration)
8. My Destruction
9. Something of My Own (Project Regeneration)
10. Otsego Placebo
11. Follow
12. Dead Souls

Przypominamy, że "26. Pol'and'Rock", na którym latem 2020 roku zagrać miał m.in. Static-X, z powodu pandemii COVID-19 został zastąpiony przez wydarzenie online. Organizatorzy festiwalu potwierdzili obecność grupy na jego następnej edycji, która odbyć się ma od 29 do 31 lipca 2021 roku w Kostrzynie nad Odrą. Zapowiedziano również występy zespołów While She Sleeps, Pidżama Porno, Black River, Clutch, Fiddler's Green, Organek, Raz Dwa Trzy, Rise of the Northstar, Tagada Jones, The Exploited, Wednesday 13, Jinjer, The Rumjacks, Dirty Shirt i Saint City Orchestra.

Tagi: Static-X
Komentarze
Dodaj komentarz »