zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 30 września 2020

Imperial Age zapowiada trasę po Europie

28.06.2020 09:23  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Imperial Age na Facebooku

Rosyjski Imperial Age zapowiedział na luty 2021 roku trasę koncertową po Europie. W jej ramach symfonicznometalowa grupa ma zagrać dwukrotnie w Polsce: 25 lutego w Poznaniu i dzień później w Warszawie. Występami zespół zamierza promować swój nowy album studyjny, którego premierę planuje na grudzień 2020 roku.

Imperial Age, Gdańsk 18.03.2018, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
Imperial Age, Gdańsk 18.03.2018, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

Grupę Imperial Age założyło w 2012 roku w Moskwie dwoje grających na klawiszach wokalistów: Alexander "Aor" Osipov, były członek Revelance, i Jane "Corn" Odintsova. Jeszcze przed końcem roku wydali oni własnym sumptem swój debiutancki album - nagrany z udziałem muzyków sesyjnych "Turn the Sun Off!". Dwa lata później grupą zainteresował się Christofer Johnsson, lider Therion, który pomógł jej w dalszej karierze. Członkowie szwedzkiej formacji, a także rosyjskiej Arkony, wzięli udział w sesji nagraniowej drugiego albumu Imperial Age - sfinansowanej drogą crowdfundingu metalowej opery "The Legacy of Atlantis". Materiał ukazał się 31 stycznia 2018 roku nakładem Adulruna Records. Najnowszą pozycją w dyskografii zespołu jest wydana rok później, w limitowanym nakładzie, koncertówka "Live in Wrocław".

Obecnie, oprócz Alexandra Osipova i Jane Odintsovej, grupę tworzą wokalistka Anna "Kiara" Moiseeva, basista Dmitry "Belf" Safronov, gitarzysta Pavel "Vredes" Maryashin i perkusista Max Talion.

W lipcu 2020 roku ma się ukazać "Live on Earth" - poddany montażowi, miksom i masteringowi zapis transmitowanego online występu zespołu, który odbył się 25 kwietnia w Moskwie. Materiał wydany zostanie na DVD, blu-ray, a także, w związku z prośbami fanów, na płytach kompaktowych.

Nie ogłoszono jeszcze nazw klubów, w których Imperial Age zamierza wystąpić w Poznaniu i Warszawie. W pobliżu Polski zespół planuje zagrać też 24 lutego 2021 roku w czeskiej Pradze.

Tagi: Imperial Age
Komentarze
Dodaj komentarz »