zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 marca 2023

Imperial Age pokazał wideoklip do "Windborn"

26.01.2023 19:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Imperial Age na Facebooku

Symfonicznometalowy Imperial Age opublikował wideoklip do "Windborn". Album "New World", z którego pochodzi utwór, ukazał się 27 sierpnia 2022 roku na płytach kompaktowych i winylowych oraz w formie cyfrowej.

Grupę Imperial Age założyło w 2012 roku w Moskwie dwoje grających na klawiszach wokalistów: Alexander "Aor" Osipov, były członek Revelance, i Jane "Corn" Odintsova. Jeszcze przed końcem roku wydali oni własnym sumptem swój debiutancki album - nagrany z udziałem muzyków sesyjnych "Turn the Sun Off!". Dwa lata później grupą zainteresował się Christofer Johnsson, lider Therion, który pomógł jej w dalszej karierze. Członkowie szwedzkiej formacji, a także rosyjskiej Arkony, wzięli udział w sesji nagraniowej drugiego albumu Imperial Age - sfinansowanej drogą crowdfundingu metalowej opery "The Legacy of Atlantis". Materiał ukazał się 31 stycznia 2018 roku nakładem Adulruna Records.

W składzie Imperial Age, który przygotował album "New World", znaleźli się, oprócz Alexandra Osipova i Jane Odintsovej, wokalistka Anna "Kiara" Moiseeva, basista Dmitry "Belf" Safronov, gitarzysta Pavel "Vredes" Maryashin i perkusista Max Talion. W sesji nagraniowej udział wziął też chór kierowany przez Tarasa Yasenkova oraz orkiestra. Ilustrację na okładkę namalował Jan Yrlund.

Lista utworów:

1. Windborn
2. Legend of the Free
3. The Way Is the Aim
4. To the Edge of the Known
5. The Wheel
6. Shackles of Gold
7. Distant Shores
8. Call of the Towers

Według zapowiedzi zespołu, opublikowany ma zostać jeszcze teledysk do "Shackles of Gold".

Równocześnie ze studyjnym albumem "New World" ukazała się koncertówka "Live New World". Ponadto 12 czerwca 2022 roku zespół wydał kompilację "Songs of Power".

W pierwszej połowie marca 2022 roku członkowie Imperial Age przenieśli się z Rosji do Turcji. Na nową siedzibę sklepu zespołu wybrano Włochy. W lipcu grupa ogłosiła, że z przyczyn osobistych jej szeregi opuścili Max i Paul. Jeszcze w tym samym miesiącu na potrzeby trasy koncertowej ich miejsca zajęli włoski perkusista Manuele Di Ascenzo i turecki gitarzysta Kublai Kapsalis. Pierwszy z nich od listopada jest pełnoprawnym członkiem zespołu. Na czas styczniowej trasy po Wielkiej Brytanii jako gitarzysta do grupy dołączył Ryan Thomson.

Tagi: Imperial Age
Komentarze
Dodaj komentarz »