zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Siena Root pokazał swój występ z "Muskelrock 2020"

4.07.2020 16:04  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Siena Root i Muskelrock pa Tyrolen na Facebooku

Psychodelicznorockowy Siena Root udostępnił zapis swojego występu na szwedzkim festiwalu "Muskelrock 2020". Impreza odbyła się 30 maja w klubie "Tyrolen" w miejscowości Bladinge. Z powodu pandemii COVID-19 program edycji festiwalu został okrojony, a na teren wydarzenia wpuszczono ograniczoną liczbę widzów.

Grupa Siena Root powstała pod koniec lat 90. w Sztokholmie. Przywiązana do klasycznego rocka, swój debiutancki długoraj - "A New Day Dawning" z 2004 roku - wydała w pierwszej kolejności na płytach winylowych.

Do współpracy w studiu i na scenie formacja zaprasza wielu gości. Jej trzon stanowią obecnie gitarzysta Matte Gustavsson, klawiszowiec Erik Petersson, basista Sam Riffer i perkusista Love Forsberg. W lutym 2020 roku zagrali oni pierwszy koncert z wokalistką Zubaidą Solid i gitarzystą Johanem Borgstromem.

Ostatnim albumem Siena Root jest wydany 20 marca 2020 roku przez MiG Music "The Secret of Our Time". W ramach jego promocji zespół miał zagrać w maju w Polsce: w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Piekarach Śląskich i Łodzi. Koncerty zostały odwołane - nie podano ich nowych terminów.

"Muskelrock 2020" pierwotnie miał potrwać od 28 do 30 maja. Na imprezie zaprezentować się miało na żywo ponad trzydzieści zespołów. Wskutek pandemii COVID-19 program imprezy został okrojony do jednego dnia i trzech szwedzkich grup. Oprócz Siena Root wystąpiły Night i Ambush. Organizatorzy udostępnili do sprzedaży, w formie licytacji i tylko dla lokalnych widzów, piętnaście biletów, a po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia - jeszcze pięć podwójnych wejściówek. Ponadto z wydarzenia prowadzona była internetowa transmisja na żywo.

Tagi: Siena Root
Komentarze
Dodaj komentarz »