zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Akustyczna wersja "Shireg Shireg" The Hu

4.07.2020 12:22  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Hu na Facebooku

Zaprezentowano wideoklip do akustycznej wersji utworu "Shireg Shireg" mongolskiej grupy folkrockowej The Hu. Aranżacja trafi na wydanie "deluxe" albumu "The Gereg", które ukaże się 10 lipca 2020 roku nakładem Better Noise Music.

Zespół The Hu łączy w swojej twórczości rock ze śpiewem gardłowym i ludowymi instrumentami mongolskimi, takimi jak strunowy morin chuur i flet cuur. Powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Sformowali go producent B. "Dashka" Dashdondog oraz mający wykształcenie muzyczne instrumentaliści i wokaliści: TS. "Gala" Galbadrakh, B. "Enkush" Enkhsaikhan, G. "Jaya" Nyamjantsan i N. "Temka" Temuulen.

Grupa zdobyła międzynarodową popularność dzięki opublikowanym jesienią 2018 roku teledyskom "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". We wrześniu 2019 roku, nakładem wytwórni Eleven Seven, zespół wydał swój debiutancki album, zatytułowany "The Gereg".

Niecały miesiąc po premierze długograja opublikowano wersję "Yuve Yuve Yu" z udziałem Danny'ego Case'a - wokalisty grupy From Ashes to New. W grudniu zaprezentowano przeróbkę "Wolf Totem", w której zaśpiewał Jacoby Shaddix z Papa Roach, przeznaczoną na ścieżkę dźwiękową horroru pt. "The Retaliators". Pod koniec kwietnia 2020 roku pokazano teledysk do "Song of Women" z partiami wokalnymi Lzzy Hale z Halestorm. Razem z trzema wersjami akustycznymi, utwory te złożyły się na materiał, o który poszerzona zostanie zawartość "The Gereg" na wydaniu "deluxe".

Lista utworów:

1. The Gereg
2. Wolf Totem
3. The Great Chinggis Khaan
4. The Legend of Mother Swan
5. Shoog Shoog
6. The Same
7. Yuve Yuve Yu
8. Shireg Shireg
9. Song of Women
10. Wolf Totem (feat. Jacoby Shaddix)
11. Yuve Yuve Yu (feat. Danny Case)
12. Song of Women (feat. Lzzy Hale)
13. Shireg Shireg (Acoustic)
14. Yuve Yuve Yu (Acoustic)
15. Shoog Shoog (Acoustic)

Tagi: The Hu
Komentarze
Dodaj komentarz »