zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Piguła z The Analogs nagrał album "Disso polo"

9.07.2020 12:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Piguła Original na Facebooku

Gitarzysta grupy The Analogs, Paweł "Piguła" Czekała, przygotował z licznymi gośćmi materiał łączący punk rock z hip-hopem. Zatytułowany "Disso polo" album projektu Piguła Original ukaże się 30 lipca 2020 roku na płytach kompaktowych, a po kilku tygodniach - również na winylowych. Wydania będą miały ograniczony nakład. Pierwszym teledyskiem promującym materiał jest "On musi upaść (Babilon)".

Impulsem do przygotowania albumu był dla Piguły udział w projekcie "Hot 16 Challenge". Opublikowane w maju 2020 roku nagranie zrealizowane zostało w szczecińskim "Rapido Studio" Macieja Tomasza Kiersznickiego. Muzyk grupy Anti Dread wspomógł Pigułę również jako gitarzysta i basista. Za partie perkusji odpowiadał Jakub May z The Analogs.

W tym samym studiu do końca czerwca 2020 roku nagrany został materiał na "Disso polo". Piguła wystąpił na nim jako wokalista, gitarzysta i basista. Jako perkusista ponownie wspomógł go Jakub May. Za realizację, miksy i mastering odpowiada Maciej Tomasz Kiersznicki, sprawujący też funkcje współkompozytora i gitarzysty. Z gości, wywodzących się nie tylko ze środowisk muzycznych, swoje partie na album zarejestrowali również: Kamil Rosiak z The Analogs, Hałabała z Anti Dread, Dariusz Eckert z Inkwizycji, Dariusz Tkaczyk z Castetu, Frank Pellegrino i Mark Marlowski z brytyjskiego Booze & Glory, Igor Bancer i Alexander Kot z białoruskiego Mister X, Martyna Baranowska z Chilli Crew, Łukasz Michałowski i Przemek Reginia z zespołu Nikt, a także Radomił "Poziom" Gomółka, Grzegorz "Griszka" Sobieszek, Tomasz Paszek, Tatinek, Gośka Andrzejewska-Składanek, N.E.O.N. Underground, RMS, Rena, pianistka Marta Ratuszyńska, basista Tomasz Zawadzki oraz - będąca autorką logo Piguła Original - Weronika Korbal. Okładkę zaprojektował Max Skorwider.

Na albumie ma się znaleźć siedemnaście utworów, w tym kawałek powstały w ramach "Hot 16 Challenge". Ponadto Piguła sięgnął po starszy materiał, m.in. "Sprawiedliwość" z repertuaru grupy The Hunkies, w której dawniej się udzielał. Do odsłuchania udostępnione zostały już m.in. utwory "Trzy rundy", "Głos ulicy", "No pasaran" i "Twarda dyscyplina".

"Disso polo" ukaże się najpierw, 30 lipca 2020 roku, na płytach kompaktowych, w nakładzie 666 sztuk. Wydanie winylowe - ograniczone do 161 egzemplarzy - ma wyjść od dwóch do czterech tygodni później.

Komentarze
Dodaj komentarz »