zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 października 2020

Napalm Death wyda "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism"

9.07.2020 16:02  autor: Verghityax, źródło: profil Napalm Death na Facebooku

Muzycy Napalm Death zapowiedzieli premierę swojego szesnastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 18 września 2020 roku za sprawą Century Media Records.

W sierpniu 2017 roku muzycy Napalm Death poinformowali, że weszli do "Parlour Studios" w brytyjskim Kettering, aby zarejestrować materiał na następcę "Apex Predator - Easy Meat" z 2015 roku. Do produkcji ponownie zaangażowany został Russ Russell, wieloletni współpracownik zespołu. Okładkę przygotował Frode Sylthe.

Lista utworów:

1. Fuck the Factoid
2. Backlash Just Because
3. That Curse of Being in Thrall
4. Contagion
5. Joie De Ne Pas Vivre
6. Invigorating Clutch
7. Zero Gravitas Chamber
8. Fluxing of the Muscle
9. Amoral
10. Throes of Joy in the Jaws of Defeatism
11. Acting in Gouged Faith
12. A Bellyful of Salt and Spleen

Napalm Death powstał w 1981 roku z inicjatywy wokalisty Nika Bullena oraz perkusisty Milesa Ratledge'a. Pierwsze lata działalności kapeli obfitowały w liczne zmiany personalne, dopiero dołączenie w 1985 roku perkusisty Micka Harrisa zapewniło jej nieco stabilizacji. Wkrótce Mick Harris - razem z Nikiem Bullenem i Justinem Broadrickiem - zarejestrował w "Rich Bitch Studios" demo "Scum". W przyszłości miało się ono stać stroną A pierwszego albumu formacji, również zatytułowanego "Scum". Stronę B nagrano później, bo w 1987 roku, i już z innym składem - Mickowi Harrisowi towarzyszyli wówczas Lee Dorrian, Bill Steer i Jim Whitely. Pełny album, zawierający dwadzieścia osiem kompozycji, ujrzał światło dzienne 1 lipca 1987 roku za sprawą Earache Records i jest on uznawany za jeden z kamieni węgielnych grindcore'a.

Do końca 1991 roku skład Napalm Death uległ całkowitej zmianie. Za mikrofonem stanął znany z Benediction Mark Greenway, obowiązki basisty przejął Shane Embury, rola gitarzystów przypadła Mitchowi Harrisowi oraz ściągniętemu z Ameryki Jessemu Pintado, natomiast za perkusją zasiadł Danny Herrera. Wyjąwszy nieżyjącego już Pintado, grupa funkcjonuje w takim składzie do dziś.

Tagi: Napalm Death
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Napalm Death wyda "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism"
RadomirW (gość, IP: 89.64.92.*), 2020-07-11 08:32:50 | odpowiedz | zgłoś
Można powiedzieć że nareszcie bo bardzo długo Anglicy kazali fanom czekać na ten album. Ciekawe jak on się będzie miał do tej epki, którą wydali jakiś czas temu, która mi się bardzo podobała a wśród części fanów wywołała popłoch.
re: Napalm Death wyda "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism"
Verghityax (wyślij pw), 2020-07-11 10:06:12 | odpowiedz | zgłoś
Ostatnia EP-ka była rewelacyjna. Mam nadzieję, że podążyli w tym właśnie kierunku.
re: Napalm Death wyda "Throes of Joy in the Jaws of Defeatism"
Bungo (gość, IP: 149.156.96.*), 2020-07-11 12:48:30 | odpowiedz | zgłoś
Z tą epką, to ciekawa sprawa. Miejscami jakbym słyszał Armię. Mam jednak nadzieję, że zrobią coś świeższego.