zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 sierpnia 2020

Duet Johansson & Speckmann zapowiedział piąty album

16.07.2020 09:15  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Johansson Speckmann na Facebooku

Deathmetalowa formacja Johansson & Speckmann zapowiedziała swój piąty album studyjny. Premiera ma nastąpić w październiku 2020 roku. Nie są jeszcze znane pozostałe szczegóły wydawnictwa.

Od lat 90. szwedzki wokalista, gitarzysta, basista, sporadycznie grający też na klawiszach i programujący perkusję, Rogga Johansson był członkiem kilkudziesięciu projektów muzycznych. Wielokrotnie udzielał się również jako gość. Obecnie pod różnymi szyldami wydaje łącznie kilka pozycji rocznie. Do jego ważniejszych i bardziej długotrwałych zespołów należą Paganizer, Ribspreader i Revolting.

Mieszkający od przełomu stuleci w Czechach, amerykański basista i wokalista Paul Speckmann znany jest przede wszystkim jako lider założonej w 1983 roku grupy Master. Udzielał się również m.in. w zespołach Krabathor, Martyr i chicagowskim Abomination.

Pierwszy album projektu Johansson & Speckmann, "Sulphur Skies", ukazał się w 2013 roku, a ostatni, czwarty, zatytułowany "From the Mouth of Madness" - w 2018 roku. Na potrzeby nagrań Szwed obługuje instrumenty strunowe, a Amerykanin zajmuje się wokalem. Za zestawem perkusyjnym i konsoletami stale wspiera ich Norweg Brynjar Helgetun, bębniący dotychczas również m.in. w Ribspreader, Megascavenger, Crypticus i Just Before Dawn.

Komentarze
Dodaj komentarz »