zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Teledysk do "Bring You Down" Static-X

16.07.2020 11:20  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Static-X na Facebooku

Reaktywowany Static-X zaprezentował teledysk do "Bring You Down". Reżyserią klipu zajął się Xer0. Utwór pochodzi z wydanego 10 lipca 2020 roku przez Otsego Entertainment Group albumu "Project: Regeneration. Vol. 1". Przypominamy, że zespół ma pod koniec lipca 2021 roku wystąpić na "27. Pol'and'Rock" w Kostrzynie nad Odrą.

Industrialnometalowy zespół Static-X powstał w 1994 roku w Los Angeles. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista i gitarzysta Wayne Static zmarł 1 listopada 2014 roku wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 roku żyjący członkowie pierwszego składu grupy - basista Tony Campos, perkusista Ken Jay oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda - zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania debiutanckiego długograja zespołu, zatytułowanego "Wisconsin Death Trip". Na scenie wsparł ich posługujący się pseudonimem Xer0, zamaskowany wokalista i drugi gitarzysta.

Reaktywowany zespół zapowiedział też premierę nowego albumu, zawierającego m.in. niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem kilku zaproszonych wokalistów i składać się z dwunastu utworów. Premierę planowano na wiosnę 2019 roku, ale z powodu odnalezienia kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań Wayne'a Statica, zdecydowano o jej przesunięciu. Utrudnienia wywołane przez pandemię COVID-19 poskutkowały dalszym opóźnieniem. Na cały materiał ma się ostatecznie złożyć ponad dwadzieścia utworów podzielonych na dwa albumy.

Za produkcję "Project: Regeneration. Vol. 1" odpowiada Xer0. Miksami i masteringiem zajął się współpracujący z zespołem wielokrotnie wcześniej Ulrich Wild. Współautorem wszystkich utworów jest Edsel Dope z zespołu Dope, a części - również Tripp Eisen, dawny gitarzysta Static-X. Nowe partie wokalne zarejestrowali Xer0 i - do "Dead Souls" - Al Jourgensen z Ministry.

Lista utworów:

1. Regeneration
2. Hollow (wokal: Wayne Static)
3. Worth Dyin For (wokal: Wayne Static i Xer0)
4. Terminator Oscillator (wokal: Xer0)
5. All These Years (wokal: Wayne Static)
6. Accelerate (wokal: Xer0)
7. Bring You Down (wokal: Wayne Static)
8. My Destruction (wokal: Xer0)
9. Something of My Own (wokal: Wayne Static)
10. Otsego Placebo (wokal: Xer0)
11. Follow (wokal: Wayne Static i Xer0)
12. Dead Souls (wokal: Wayne Static i Al Jourgensen)

W limitowanym nakładzie, 14 sierpnia, "Project: Regeneration. Vol. 1" ukaże się też na niebieskich winylach.

Przypominamy, że "26. Pol'and'Rock", na którym latem 2020 roku zagrać miał m.in. Static-X, z powodu pandemii COVID-19 został zastąpiony przez wydarzenie online z występami jedynie polskich wykonawców. Organizatorzy festiwalu potwierdzili obecność grupy na jego następnej edycji, która ma się odbyć od 29 do 31 lipca 2021 roku w Kostrzynie nad Odrą. Zapowiedziano również występy zespołów While She Sleeps, Pidżama Porno, Black River, Clutch, Fiddler's Green, Organek, Raz Dwa Trzy, Rise of the Northstar, Tagada Jones, The Exploited, Wednesday 13, Jinjer, Dropkick Murphys, The Rumjacks, Dirty Shirt i Saint City Orchestra.

Komentarze
Dodaj komentarz »