zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 9 marca 2021

Jacek Grecki planuje ostatni album Lost Soul

16.07.2020 15:36  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Lost Soul na Facebooku

W dniu premiery "Forgotten Past" - zbioru demówek Lost Soul z lat 90. - lider zespołu, Jacek Grecki, ogłosił plan zakończenia przez grupę działalności. Wcześniej formacja ma nagrać swój ostatni album.

W oświadczeniu wokalista napisał: "Kochani moi,

Czas, w którym człowiek definiuje się na nowo, przychodzi zazwyczaj naturalnie.

Dziś premiera przedostatniego oficjalnego wydawnictwa Lost Soul. 'Forgotten Past' przybliża Wam wszystkie kawałki, które zostały zarejestrowane przez nas w latach 1992 - 1997. Między innymi poprzedzającą pierwsze demo 'Eternal Darkness' taśmę z próby, nagraną w domu u Adama Sierżęgi (Pozdrawiam Cię!) oraz wersję naszego drugiego demo 'Superior Ignotum' nagraną w Fors Music Studio w Czeskim Cieszynie, która w mojej opinii nieco przewyższa klimatem nagraną rok później oficjalną kasetę dla Baron Records. Dużo wspomnień, surowych brzmień, idealnych niedoskonałości.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z materiałem i szczycenia się posiadaniem oryginalnego wydawnictwa, które tworzyło metalową historię. Dwupłytowy album znajdziecie na www.szataniec.pl. Pod powyższym adresem znajduje się również nasz oficjalny sklep, w którym możecie znaleźć nasz merch, już dość okrojony, więc warto skorzystać.

Plany zespołu są następujące.

Być może ukaże się kilka reedycji wydawnictw sprzed 2009 roku, na różnych nośnikach. Być może, nic pewnego. Jesteśmy natomiast umówieni z Michałem Włosikiem, Rafałem Przewłockim i Rafałem Miedzińskim na to, że nagramy ostatni album Lost Soul w takim właśnie składzie i będzie to definitywne zakończenie działalności. Nie wiem, kiedy to się stanie, nie wiem, kto to wyda, ale zrobimy to na 100%, i gwarantuję Wam, że będzie to najlepszy album w karierze Lost Soul!".

Lost Soul, Warszawa 25.08.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak
Lost Soul, Warszawa 25.08.2010, fot. Dariusz "Lazarroni" Łasak

Deathmetalowy Lost Soul został założony na początku lat 90. we Wrocławiu przez wokalistę i gitarzystę Jacka Greckiego, perkusistę i tekściarza Adama Sierżęgę i basistę Tomasza Fornalskiego. Początkowo formacja posługiwała się nazwą Hades. Po nagraniu kilku demówek, dwuletnim zawieszeniu działalności i poszerzeniu składu o drugiego gitarzystę, w 2000 roku zespół wydał swój pierwszy album, zatytułowany "Scream of the Mourning Star".

W 2015 roku ukazał się piąty długograj grupy - "Atlantis - The New Beginning". Jackowi Greckiemu towarzyszyli wówczas już zupełnie inni muzycy, z którymi następnie, w 2016 roku, z różnych przyczyn się rozstał. Ich miejsca zajęli gitarzysta Michał Włosik, basista Rafał Przewłocki i perkusista Rafał Miedziński. W listopadzie 2018 roku grupa ogłosiła poszukiwania nowego bębniarza.

Nakładem firmy Szataniec, 15 lipca 2020 roku ukazał się dwupłytowy album "Forgotten Past" zawierający pięć demówek Lost Soul, wydanych pierwotnie w latach 90.

Lista utworów:

CD 1:

"Necrophil" (1992)
1. Road to the World of Corpse
2. Eternal Darkness
3. Necrophil
4. Morbid Blooddrinker
5. Sacrifice of Destiny

"Eternal Darkness" (1993)
6. Intro
7. Eternal Darkness
8. Necrophil
9. Morbid Blooddrinker
10. Sacrifice of Destiny

"Superior Ignotum" (1994)
11. On the Edge of Oblivion
12. In the Moment of Death
13. The Book
14. Black Forerunner
15. The End
16. Lost Dreams
17. Ill Imaginations (instrumental)
18. Moira (When Your Light Will Go Out)

CD 2:

"Superior Ignotum" (1994)
1. On the Edge of Oblivion
2. In the Moment of Death
3. The Book
4. Black Forerunner
5. The End
6. Lost Dreams
7. Ill Imaginations (instrumental)
8. Moira (When Your Light Will Go Out)

"Now Is Forever" (1997)
9. My Kingdom
10. Malediction
11. We Want God
12. Divine Satisfaction

Tagi: Lost Soul
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Jacek Grecki planuje ostatni album Lost Soul
chaostream (gość, IP: 31.183.241.*), 2020-07-16 21:40:23 | odpowiedz | zgłoś
Smutna wiadomość. Zakochałem się w twórczości Lost Soul po tym jak zobaczyłem kapelę w akcji na scenie razem z Vaderem i Rotting Christ w 2004 r. To była jedna z odsłon Bliztkriegu w nieistniejącym już łódzkim klubie "Dekompresja". Płyty takie jak "Chaostream" czy "Immerse in Infinity" długo nie opuszczały mojego odtwarzacza; twórczość tej kapeli zawsze dawała mi poczucie obcowania z czymś nieszablonowym, dalece wybijającym się ponad twórczość konkurencji z krajowego - i nie tylko - podwórka. Jedna z moich ulubionych grup, zdecydowanie zasłużyli na większą rozpoznawalność i sukces komercyjny. Liczyłem, że po stracie bębniarza jednak uda się to znowu wszystko poskładać i powstanie jeszcze wiele albumów sygnowanych tym szyldem. No ale dobrze ze chociaz jeszcze ten ostatni album