zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

"The Lockdown Sessions" The Dead Daisies do obejrzenia

22.07.2020 12:18  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW The Dead Daisies

Supergrupa The Dead Daisies udostępniła komplet studyjnych klipów do wydanego 17 lipca 2020 roku przez Steamhammer/SPV cyfrowego minialbumu "The Lockdown Sessions". David Lowy, Glenn Hughes, Deen Castronovo i Doug Aldrich wykonali cztery utwory, własne i cudze, w większości wersjach akustycznych. Przypominamy, że w czerwcu 2021 roku formacja wystąpi w Polsce.

Twórcą, liderem i jedynym stałym członkiem hardrockowego The Dead Daisies jest australijski gitarzysta David Lowy, wcześniej współpracujący z grupami Red Phoenix i Mink. Jako pierwszy dołączył do niego Jon Stevens - były wokalista INXS. W 2013 roku muzycy skompletowali skład i wydali debiutancki album, zatytułowany po prostu "The Dead Daisies".

Wśród byłych członków supergrupy znajdują się m.in. Richard Fortus, Dizzy Reed, Marco Mendoza, John Corabi i John Tempesta. Ostatnią zmianę składu ogłoszono w sierpniu 2019 roku. Od tamtej pory The Dead Daisies tworzą: gitarzyści David Lowy i Doug Aldrich, perkusista Deen Castronovo oraz, najnowszy nabytek, wokalista i basista Glenn Hughes. Pierwszym dziełem tego kwartetu był wydany 4 października singiel "Righteous Days", zarejestrowany w "Sunset Sound Studios" w Los Angeles.

W pierwszej połowie listopada 2019 roku w studiu "La Fabrique" we francuskim Saint-Remy-de-Provence zespół nagrywał materiał na nowy album. Muzykom towarzyszył producent Ben Grosse. Druga część sesji - już bez perkusisty, który zdążył zarejestrować partie swojego instrumentu - odbyła się w tym samym miejscu w pierwszej połowie grudnia. Do trzeciego i ostatniego spotkania w celu dokonania nagrań, tym razem m.in. wokali wspierających, doszło na początku 2020 roku, w Los Angeles.

Na albumie "Holy Ground" mają się znaleźć m.in. utwory: "All Together", zarejestrowany od nowa "Righteous Days" oraz opublikowany 17 kwietnia 2020 roku na singlu "Unspoken". W związku z pandemią COVID-19 premiera kompletnego materiału została przełożona na 22 stycznia 2021 roku.

Ostatnim, czwartym studyjnym albumem supergrupy jest "Burn It Down", wydany 6 kwietnia 2018 roku. 23 sierpnia 2019 roku ukazał się zbiór wykonanych przez zespół coverów, zatytułowany "Locked and Loaded".

Na "The Lockdown Sessions" trafiły cztery utwory. Obok dwóch autorskich kawałków, na minialbumie znalazły się przeróbki kompozycji sprzed około pięćdziesięciu lat: "Fortunate Son" Creedence Clearwater Revival i "30 Days in the Hole" Humble Pie.

Lista utworów:

1. Unspoken (acoustic version)
2. Fortunate Son (live)
3. Righteous Days (acoustic version)
4. 30 Days in the Hole (acoustic version)

Przypominamy, że katowicki koncert grupy Foreigner, podczas którego jako gość specjalny zaprezentować się miał The Dead Daisies, z powodu pandemii COVID-19 przełożony został z 16 czerwca 2020 roku na 10 czerwca 2021 roku. Zakupione przed zmianą terminu bilety zachowują ważność, można je też zwracać. Nie będzie możliwe korzystanie z miejsc siedzących znajdujących się w sektorze niebieskim od XI rzędu ani z miejsc stojących - posiadaczom biletów na te miejsca mają zostać zapewnione inne miejsca siedzące.

10.06.2021 - Katowice, "Spodek"
Otwarcie bram: 18:30
Start: 20:00
Bilety:
Miejsca siedzące (płyta A i C) - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (płyta B) - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektory niebieskie do X rzędu - 199 zł (przedsprzedaż) i 219 zł (w dniu koncertu)
Sektory zielone H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektory zielone, oprócz H, J - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone H, J - 270 zł (przedsprzedaż) i 290 zł (w dniu koncertu)
Sektory czerwone, oprócz H, J - 250 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Loża - 350 zł (przedsprzedaż) i 370 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »