zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 stycznia 2021

Singiel "Ascraeus Mons" Ricka Wakemana

25.07.2020 11:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Ricka Wakemana na Facebooku

Klawiszowiec Rick Wakeman opublikował "Ascraeus Mons" - pierwszy, cyfrowy singiel ze swojego nowego albumu. Progresywnorockowy "The Red Planet" ukazał się w czerwcu 2020 roku nakładem R&D Media. W szerokiej dystrybucji dostępny będzie od 28 sierpnia. W Polsce rozprowadzaniem zajmie się Mystic Production.

Angielski klawiszowiec Rick Wakeman rozpoczął karierę muzyka w 1969 roku. Znany jest z licznych dokonań solowych oraz z gry w progresywnorockowym zespole Yes, którego skład kilkakrotnie zasilał i opuszczał. Jego poprzedni własny album, zawierający muzykę fortepianową "Christmas Portraits", ukazał się 29 listopada 2019 roku nakładem Sony Classical Records.

Na "The Red Planet" Rick Wakeman wrócił do rocka progresywnego. Album zawiera 55 minut muzyki instrumentalnej. Sesja nagraniowa odbyła się w styczniu i lutym 2020 roku. Klawiszowcowi podczas rejestracji towarzyszył zespół English Rock Ensemble, w składzie którego znaleźli się gitarzysta Dave Colquhoun, basista Lee Pomeroy i perkusista Ash Soan. Przy miksach, masteringu i produkcji z Rickiem Wakemanem współpracowali Erik Jordan, Toby Wood, Simon Heyworth i Doug Harr. Premiera pierwotnie zapowiadana była na 3 kwietnia 2020 roku, ale uległa opóźnieniu.

Lista utworów:

1. Ascraeus Mons
2. Tharsis Tholus
3. Arsia Mons
4. Olympus Mons
5. The North Plain
6. Pavonis Mons
7. South Pole
8. Valles Marineris

Tagi: Rick Wakeman
Komentarze
Dodaj komentarz »