zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 11 kwietnia 2021

Zmiany w składzie "Mountain Jam Generator Party"

28.07.2020 16:13  autor: Verghityax, źródło: Mountain Jam Generator Party

W składzie trzeciej edycji "Mountain Jam Generator Party" zaszły zmiany: swój występ odwołał The Whims of the Great Magnet, jednocześnie udział w wydarzeniu potwierdziły formacje Strange Clouds, Stonerror, Sautrus i Low Fen. Festiwal odbędzie się 7 i 8 sierpnia 2020 roku na Przełęczy Lądeckiej w Górach Złotych. Zagrają również Spaceslug, Black Tundra i The Heavy Clouds.

Poznańska formacja Strange Clouds promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Epoche". Wydawnictwo ukazało się 14 grudnia 2019 roku własnym sumptem zespołu. Na potrzeby "Epoche" kwartet przygotował dziesięć autorskich kompozycji, które zarejestrowane zostały pod okiem Szymona Swobody w "Vintage Records" - zajął się on również miksami i masteringiem. W sesji gościnnie udział wzięły wokalistki Karolina Baka i Alicja Jóźwiak.

Krakowski Stonerror wydał 4 kwietnia 2020 roku "Troublemaker" - jest to album zawierający wyłącznie covery. Na potrzeby płyty zespół przygotował swoją interpretację "Synchronicity I" The Police, "Oparu" Lecha Janerki, "Pejzażu miasta" Czerwonych Gitar, "Na dnie mych oczu" Tadeusza Nalepy i "Trouble Maker" Chrissy'ego Tembo. Materiał wyprodukował i zmiksował Maciej Cieślak, masteringiem zajął się Marcin Bociński.

W grudniu 2019 roku - po niemal sześciu miesiącach przerwy - Sautrus dokonał reaktywacji w odnowionym składzie. Do zespołu powrócili Weno Winter na wokalu, Michał Nowak na gitarze i Arek Wadolowski na perkusji. Nowym basistą został Krystian Papiernik. W maju 2020 roku kwartet wszedł do "Custom34 Studio", aby zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny. Druga część sesji miała miejsce w "DRIVE Records".

Low Fen tworzy czwórka przyjaciół, zafascynowanych psychodelicznym rockiem. W dniach 25 stycznia 2019 roku kwartet wszedł do "Tranzystor Studio" we Wrocławiu, by tam nagrać materiał na swój debiut, zatytułowany po prostu "Low Fen". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Komentarze
Dodaj komentarz »