zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

"Metal Still Alive Party" w Wałbrzychu

31.07.2020 16:42  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Na terenie hotelu "Maria" w Wałbrzychu odbędzie się 22 sierpnia 2020 roku "Metal Still Alive Party". Swój udział potwierdziły formacje Kat & Roman Kostrzewski, Deadpoint, Azel's Mountain i Popiół. Będzie to koncert plenerowy.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

Kat & Roman Kostrzewski promuje obecnie "Popiór" - jest to pierwsze dokonanie zespołu z Jackiem Hiro na gitarze. Dołączył on do kapeli w 2015 roku, zastępując Piotra Radeckiego. To także pierwszy album grupy bez udziału Ireneusza Lotha - zamiast niego za perkusją zasiadł Jacek Nowak, dawny bębniarz Virgin Snatch. "Popiór" trafił do sprzedaży 1 marca 2019 roku.

Kat & Roman Kostrzewski powstał w 2004 roku z inicjatywy Romana Kostrzewskiego i Ireneusza Lotha, po ich rozstaniu z Piotrem Luczykiem. Skład nowej formacji uzupełnili Waldemar Moder i Piotr Radecki na gitarze oraz Michał Laksa na basie. Współpraca z Moderem okazała się krótkotrwała i już rok później jego miejsce zajął Krzysztof Pistelok z Horrorscope. W roku 2007 do sprzedaży trafiło debiutanckie wydawnictwo grupy: koncertowe "Życie po życiu".

Deadpoint powstał w 2010 roku we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty Łukasza Jurkiewicza i perkusisty Michała Wasilewskiego. Zespół nadal promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "The Art of Deception". Materiał zarejestrowany został w "Perlazza Studio" i "Maq Records". Miksami zajął się duński producent Jacob Hansen.

Blackmetalowy Azel's Mountain przywiezie ze sobą materiał z albumu "Wieczny sen", który ukazał się 23 września 2019 roku za sprawą Werewolf Promotion. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował siedem autorskich kompozycji oraz cover "Allfadr Odhinn" Enslaved. Wokale oraz partie gitaru i basu zarejestrowane zostały w studiu "M:23" w Wałbrzychu, ścieżki perkusyjne zrealizowano w "BS Records". Za miksy i mastering odpowiada "Satanic Audio".

Popiół tworzą muzycy Thy Worshiper, którzy zaangażowani byli w powstanie albumu "Popiół (Introibo ad Altare Dei)" z 1996 roku. Tuż po jego nagraniu kapela zaczęła pracować nad materiałem na kolejne wydawnictwo, lecz planu nigdy nie udało się sfinalizować, a Thy Worshiper rozpadł się, by w roku 2005 powrócić w odmienionym składzie.

Popiół przyjedzie z albumem "Zabobony". Jego premiera miała miejsce 27 lutego 2019 roku pod egidą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji, z których pierwsza, pt. "Wybiło", powstała ponad dwie dekady temu. Ścieżki gitarowe i wokalne zarejestrowane zostały w "Indigo Wave Atelier", za miksy i mastering odpowiada "Satanic Audio". Okładkę przygotowała Malwina "Kuna" Mieczkowska.

22.08 - Wałbrzych, Hotel "Maria"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »