zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 października 2020

Sólstafir wyda "Endless Twilight of Codependent Love"

2.08.2020 12:36  autor: Verghityax, źródło: profil Sólstafir na Facebooku

Sólstafir zapowiedział premierę swojego siódmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Endless Twilight of Codependent Love". Trafi on do sprzedaży 6 listopada 2020 roku za sprawą Season of Mist.

Pod koniec lutego 2019 roku muzycy Sólstafir weszli do "Sundlaugin Studio", aby zarejestrować materiał na "Endless Twilight of Codependent Love". Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson.

Poprzedni album, pt. "Berdreyminn", ukazał się 26 maja 2017 roku pod egidą Season of Mist. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji. Tytuł oznacza w języku islandzkim kogoś, kto w snach widzi przyszłość. Do pracy nad swoim szóstym longplayem studyjnym Sólstafir zatrudnił producentów Birgira Birgirssona i Jaimego Gomeza Arellano. Sesja nagraniowa odbyła się w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studio".

"Berdreyminn" to pierwsze dokonanie Sólstafir z Hallgrimurem Jónem Hallgrimssonem na perkusji. Dołączył on do formacji w 2017 roku, obejmując stanowisko po Gudmundurze Ólim Palmasonie.

Sólstafir powstał w 1995 roku w Reykjaviku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Athalbjoerna Tryggvasona, basisty Halldóra Einarssona i perkusisty Guthmundura Palmasona. Debiutancki materiał z czterema utworami, pt. "I Northri", ukazał się jeszcze w tym samym roku na kasecie magnetofonowej. Wkrótce trio zarejestrowało EP-kę "Til Valhallar", po czym grupę opuścił basista Halldór Einarsson. W roku 1999 do Sólstafir dołączyli gitarzysta Saethór Marius Saethórsson oraz basista Svavar Austman. Jako kwartet muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "I blóthi og anda".

Tagi: Sólstafir
Komentarze
Dodaj komentarz »