zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Nowa data koncertu Lamb of God, Kreator i Power Trip

2.08.2020 09:13  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Koncert zespołów Lamb of God, Kreator i Power Trip, który pierwotnie miał się odbyć 2 kwietnia 2020 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie, dojdzie do skutku 25 listopada 2021 roku. Zmianie uległo również miejsce wydarzenia - zostało ono przeniesione do klubu "Stodoła" w Warszawie.

Kreator, Ostrawa 3.08.2018, fot. Verghityax
Kreator, Ostrawa 3.08.2018, fot. Verghityax

Osoby posiadające bilety na miejsca siedzące w "Tauron Arenie" będą mogły je wykorzystać 25 listopada 2021 jako bilety na miejsce stojące. Ci właściciele biletów na miejsca siedzące, którzy chcą utrzymać miejsca siedzące w nowej lokalizacji koncertu, proszeni są o zwrot aktualnych wejściówek oraz zakupienie nowych biletów.

Dyskografię Lamb of God zamyka album studyjny, zatytułowany po prostu "Lamb of God". Premiera wydawnictwa miała miejsce 19 czerwca 2020 roku. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Josha Wilbura, swojego wieloletniego współpracownika. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Chuck Billy z Testament oraz Jamey Jasta z Hatebreed.

W lipcu 2019 roku muzycy poinformowali o ostatecznym rozstaniu z perkusistą i współzałożycielem grupy - Chrisem Adlerem. Chris Adler przestał udzielać się w Lamb of God latem 2018 roku, jako przyczynę podając konieczność przejścia rekonwalescencji po wypadku motocyklowym. Jego następcą został Art Cruz, były bębniarz Prong.

Kreator nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, pt. "Gods of Violence". Podobnie jak poprzedni "Phantom Antichrist", nowy materiał nagrany został pod okiem Jensa Bogrena w "Fascination Street Studios". Za mastering odpowiada Tony Lindgren, autorem szaty graficznej jest Jan Meininghaus. Płyta trafiła do sprzedaży 27 stycznia 2017 roku za sprawą Nuclear Blast.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen, przez pierwsze dwa lata działając pod nazwą Tormentor. Kreator utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritze, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Power Trip powstał w 2008 roku w Dallas. Zespół gra crossover thrash. Grupa ma na koncie dwa longplaye studyjne, z których ostatni, zatytułowany "Nightmare Logic", ukazał się 27 lutego 2017 roku pod egidą Southern Lord Recordings.

25.11.2021 - Warszawa, "Stodoła"
Bilety: 189 zł (płyta w przedsprzedaży) i 209 zł (miejsca siedzące w przedsprzedaży)

Komentarze
Dodaj komentarz »