zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Wideo z tekstem do "Top of the Mountain" Raven

4.08.2020 19:56  autor: Verghityax, źródło: profil Raven na Facebooku

Weterani Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu z Raven zaprezentowali wideo z tekstem do "Top of the Mountain", pierwszego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "Metal City". Płyta trafi do sprzedaży 18 września 2020 roku za sprawą SPV/Steamhammer.

"Metal City" to pierwsze studyjne dokonanie zespołu z Mikiem Hellerem, perkusistą Fear Factory. Dołączył on do Raven w 2018 roku, zastępując Joe Hasselvandera, który musiał ustąpić ze stanowiska po przebytym ataku serca. Na "Metal City" znajdzie się dziesięć kompozycji. Zgodnie ze słowami Johna Gallaghera, mają one nawiązywać stylistycznie do materiału z "Wiped Out".

Lista utworów:

1. The Power
2. Top of the Mountain
3. Human Race
4. Metal City
5. Battlescarred
6. Cybertron
7. Motorheadin'
8. Not So Easy
9. Break
10. When Worlds Collide

Poprzedni album Raven - "ExtermiNation" - ujrzał światło dzienne 27 kwietnia 2015 roku za sprawą SPV. Fundusze na zarejestrowanie albumu zespół zebrał za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Wszyscy, którzy wsparli muzyków, otrzymali wydawnictwo "Party Killers", zrealizowane jako podziękowanie. Znalazło się na nim jedenaście coverów takich kapel, jak Deep Purple, Thin Lizzy, Nazareth, Queen, Budgie czy Slade.

Na "ExtermiNation" trafiło czternaście utworów, które Brytyjczycy nagrali w "Assembly Line Studios" pod okiem Kevina Gutierreza. Limitowana edycja albumu wzbogacona została o dodatkowy numer, pt. "Malice in Geordieland".

Raven powstał w 1974 roku w Newcastle z inicjatywy braci Marka i Johna Gallagherów. Pierwszy skład uzupełnili Paul Sherrif na perkusji i Paul Bowden na drugiej gitarze. Po kilku latach kapela zrezygnowała z drugiej gitary i od tego czasu już zawsze funkcjonowała jako trio. W roku 1979 bębniarzem Raven został Rob "Wacko" Hunter, z którym bracia Gallagherowie zarejestrowali swój debiutancki album studyjny, pt. "Rock Until You Drop".

Tagi: Raven
Komentarze
Dodaj komentarz »