zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 16 stycznia 2021

Część trasy Vader, Marduk i Ragehammer odwołana

1.09.2020 16:45  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Agencja Massive Music - organizator trasy "Blitzkrieg MMXX" zespołów Vader, Marduk i Ragehammer - poinformowała o odwołaniu koncertów w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Lublinie i Białymstoku. Ponadto występ, który miał się odbyć 18 września 2020 roku w klubie "U Bazyla" w Poznaniu, przeniesiony został na 24 września, do "FoodHall". Koncert w Warszawie, zamiast w "Proximie", odbędzie się na scenie letniej "Progresja Music Zone".

Marduk, Katowice 20.05.2016, fot. Verghityax
Marduk, Katowice 20.05.2016, fot. Verghityax

Marduk przyjedzie ze swoim czternastym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji, a obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson, basista formacji.

W grudniu 2019 roku Magnus "Devo" Andersson postanowił rozstać się z Mardukiem po piętnastu latach współpracy. Przyczyną było zmęczenie koncertowym trybem życia oraz chęć skupienia się na pracy w studiu. Jego miejsce w formacji zajął Joel Lindholm z Ondskapt.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Ragehammer ogrywać będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Into Certain Death". Ukaże się on 18 września 2020 roku nakładem Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w studio "No Solace". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Za projekt okładki odpowiada Devinez.

24.09 - Poznań, "FoodHall"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

25.09 - Wrocław, "A2"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

26.09 - Zabrze, "CK Wiatrak"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

27.09 - Warszawa, Scena letnia "Progresja Music Zone"
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Część trasy Vader, Marduk i Ragehammer odwołana
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2020-09-01 20:04:54 | odpowiedz | zgłoś
Mówiłem od razu, że tak będzie.
Nie zdziwię się jak odwołają całość.
re: Część trasy Vader, Marduk i Ragehammer odwołana
Verghityax (wyślij pw), 2020-09-02 10:49:41 | odpowiedz | zgłoś
Może byłoby inaczej, gdyby je od razu zaplanowali jako plenerówki, zamiast na siłę pchać się do klubów.