zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 25 września 2020

Kolejni polscy muzycy w Bestiarum

12.09.2020 18:26  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Bestiarum, Marty Meger i Olivera Monticolo na Facebooku

Po Marcie Meger, w skład pochodzącej z Argentyny formacji Bestiarum weszli dwaj kolejni muzycy z Polski: gitarzysta Krzysiek Śniadecki i perkusista Oliver Monticolo. Grupa już wcześniej zapowiadała stworzenie sobie w 2021 roku siedziby w Europie.

Wykonujący melodyjny death metal Bestiarum powstał w 2018 roku w Argentynie z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i producenta Juana Bacha, udzielającego się wcześniej m.in. w Unfear. W październiku zespół wydał swój pierwszy album, zatytułowany "Fragmentum Vanus". W składzie znaleźli się gitarzyści Juan Bach i Tobias Ferreyra, wokalista Angel Coria, basista Lucas Arrigoni i perkusista Hernan Said.

W 2019 roku doszło do zmian w sekcji rytmicznej. Nowym basistą został Martin Carena. W październiku ukazał się "Caina" - drugi album grupy.

W maju 2020 roku dołączenie do Bestiarum ogłosiła Marta Meger vel Lady Martex - wokalistka działająca na przełomie tysiącleci w polskich zespołach Immemorial, Enter Chaos i Kayzen. 18 sierpnia 2020 roku ukazał się nagrany z jej udziałem "Entropy" - pierwszy anglojęzyczny album formacji. Juan Bach obsłużył wszystkie instrumenty strunowe. Jako gość w jednym utworze wystąpił Bjorn Strid ze szwedzkiego Soilwork.

We wrześniu 2020 roku Bestiarum poinformował, że do składu dołączyli dwaj muzycy z Polski. Perkusista sesyjny Oliver Monticolo grał dotychczas m.in. w mieleckich zespołach The Human Trip i Jelly Beans. Gitarzysta Krzysiek Śniadecki zasłynął w 2019 roku, gdy w wieku 12 lat, jako gość grupy Vane wykonał z nią jeden utwór na "Pol'and'Rock Festival".

Bestiarum planuje obecnie koncerty na 2021 rok.

Tagi: Bestiarum
Komentarze
Dodaj komentarz »