zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Belphegor i Tortharry na "Siekiera Feście 2022"

27.12.2021 13:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Organizatorzy "Siekiera Festu 2022" ogłosili już wszystkie zespoły mające wystąpić na imprezie. Jako dwie ostatnie podane zostały nazwy zagranicznych, deathmetalowych grup - skład uzupełniły formacje Belphegor i Tortharry. Festiwal odbędzie się od 5 do 7 sierpnia na Polach Osobowickich we Wrocławiu. W sprzedaży znajduje się obecnie I pula karnetów trzydniowych.

Belphegor, Ostrawa 8.12.2016, fot. Verghityax
Belphegor, Ostrawa 8.12.2016, fot. Verghityax

Austriacki Belphegor powstał w 1991 roku jako Betrayer. Deathmetalową grupą dowodzi wokalista i gitarzysta Helmuth. Na maj 2022 roku formacja zapowiada premierę nowego albumu. Nie ujawniono jeszcze jego szczegółów. Wcześniej, 14 stycznia, ukażą się reedycje dwóch pierwszych długograjów zespołu - wydanych pierwotnie w latach 90. "The Last Supper" i "Blutsabbath". Albumy udostępnione zostaną jako osobne pozycje na płytach winylowych oraz razem na kompaktowych.

Czeski Tortharry działa od 1991 roku. Deathmetalowy zespół promuje obecnie swój dziesiąty album studyjny, zatytułowany "Altars of Ignorance". Materiał ukazał się 14 czerwca 2021 roku.

W ramach trzeciej edycji "Siekiera Festu" zagrać ma dwadzieścia pięć grup. Oprócz polskich zespołów, zapowiedziane zostały występy austriackiego Belphegora, czeskiego Tortharry, ukraińskiego Khors, fińskiego Curse upon a Prayer, rosyjskiego Grai i założonego w Argentynie Bestiarum. Wśród headlinerów znalazła się Batushka Bartłomieja Krysiuka.

5 sierpnia, piątek:
Hegony
Unborn Suffer
Shodan
Tortharry
Anima Damnata
Squash Bowels
Batushka

6 sierpnia, sobota:
Horda
Antiflesh
Xificurk
Stillborn
Symbolical
Khors
Curse upon a Prayer
Arkona
Belphegor

7 sierpnia, niedziela:
Warbell
Bestiarum
Det Gamle
Spatial
Zgroza
Łysa Góra
Czort
Velesar
Grai

Zakończyła się już sprzedaż karnetów "early bird" na edycję festiwalu w 2022 roku. Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce.

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »