zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Studyjny klip Diggerthings i Blaze'a Bayleya

18.09.2020 20:31  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil DiggerThings na Facebooku

Maltański projekt Diggerthings zaprezentował studyjny wideoklip do swojego nowego utworu. Jako wokalista w "Three Days of Judgement" wystąpił Blaze Bayley.

Trzon projektu Diggerthings stanowią dwaj maltańscy gitarzyści: David Cassar Torreggiani, grający wcześniej m.in. w Man and White, Nightwing i Elder Water, oraz David Depasquale z deathmetalowego Abysmal Torment i numetalowego Clubmurder. Od 2018 roku duet opublikował cztery utwory. Przy każdym z nich współpracował z innym wokalistą - dotychczas byli to kolejno: Mark Parlato Trigona z Nightwing, Nigel "In-Noogie" Buttigieg z Noogie's Crew, Kersten Graham i Blaze Bayley.

David Cassar Torreggiani pełni w Diggerthings funkcje kompozytora i gitarzysty. David Depasquale gra przede wszystkim na perkusji, a ponadto zajmuje się produkcją, miksami i masteringiem. Nagrania przygotowywane są w maltańskim "Spinesplitter Studio".

Tekst do "Three Days of Judgement" napisał In-Noogie, który wykonał też partie wokalu wspierającego.

Blaze Bayley, Lublin 29.03.2013, fot. Robert Rojewski
Blaze Bayley, Lublin 29.03.2013, fot. Robert Rojewski

Blaze Bayley, dawny frontman angielskich Wolfsbane i Iron Maiden, pracuje obecnie w studiu nad nowym albumem solowym. Premierę materiału planuje na marzec 2021 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »