zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

Instrumentalny singiel Eddiego Veddera

19.09.2020 17:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Sub Pop na YouTube

Pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu dokumentalnego "Return to Mount Kennedy" z 2018 roku utwór Eddiego Veddera, wokalisty grupy Pearl Jam, zatytułowany "Cartography" został 14 września 2020 roku wydany, razem z remiksem wykonanym przez Nicka Zinnera z Yeah Yeah Yeahs, na 7-calowym singlu. Płyta ukazała się jako część serii "Sub Pop Singles Club Vol. 5" wytwórni Sub Pop.

Eddie Vedder znany jest najlepiej jako wokalista działającego od 1990 roku zespołu Pearl Jam. W ramach kariery solowej wydał m.in. dwa albumy studyjne: "Into the Wild" z muzyką z filmu fabularnego o tym samym tytule w 2007 roku oraz "Ukulele Songs" w 2011 roku.

W "Return to Mount Kennedy" reżyser Eric Becker przypomniał dokonane w 1965 roku wejście ekipy z Robertem Kennedym w składzie na kanadyjski, niezdobyty wcześniej szczyt górski nazwany na cześć zamordowanego brata ówczesnego senatora. Na ścieżce dźwiękowej znalazło się m.in. kilka instrumentalnych utworów Eddiego Veddera.

W ramach serii "Sub Pop Singles Club Vol. 5" ma się łącznie ukazać, w limitowanym nakładzie, dwanaście winylowych singli, po jednym co miesiąc. Przed Eddiem Vedderem na liście wykonawców opublikowanych nagrań znaleźli się Y La Bamba, L.O.T.I.O.N. Multinational Corporation, Clarke and the Himselfs, Guerilla Toss, Father John Misty i Moor Mother.

Tagi: Eddie Vedder
Komentarze
Dodaj komentarz »