zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 października 2020

Teledysk do "Zemsty roninów" Destroyers

18.09.2020 15:25  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Destroyers na Facebooku

Thrashmetalowy Destroyers opublikował przygotowany przez Krzysztofa Kłoska teledysk do "Zemsty roninów". Utwór pochodzi z trzeciego, zarazem pierwszego po trwającej prawie trzy dekady przerwie wydawniczej, albumu zespołu, zatytułowanego "Dziewięć kręgów zła". Premiera materiału zaplanowana jest na 1 października 2020 roku, nakładem Putrid Cult.

Zespół powstał w 1985 roku jako Destroyer. Swoje dwa dotychczasowe albumy - "Noc królowej żądzy" z 1989 roku i "The Miseries of Virtue" z 1991 roku - wydał już pod aktualną nazwą.

Pod koniec 2018 roku thrashmetalowa grupa reaktywowała się, po dwudziestu czterech latach przerwy, w składzie: wokalista Marek Łoza, perkusista Wojciech Zięba, basista Wojciech Szyszko i gitarzysta Waldemar Lukoszek. Na początku 2019 roku dołączył do nich drugi gitarzysta - Adam Słomkowski. Wszyscy z wymienionych grali w Destroyers już wcześniej.

Materiał na "Dziewięć kręgów zła" zarejestrowany został od 7 czerwca do 3 lipca 2020 roku w "Maq Records" w Wojkowicach, pod okiem Jarka Toifla. W składzie, który w studiu wykonał swoje partie, znaleźli się wokalista Marek Łoza jako jedyny z założycieli zespołu, basista Wojciech "Bolek" Szyszko, który grał też na "Nocy królowej żądzy", oraz trzej nowi członkowie: gitarzyści Dominik Dudała i Tomasz Owczarek, obaj z Another World, oraz przyjęty tuż przed sesją nagraniową perkusista Łukasz "Siwy" Szpak. Okładkę przygotował Jerzy Kurczak.

Lista utworów:

1. Zemsta roninów
2. Jeszcze gorsi
3. Noc lubieżnych ciał
4. Czarna śmierć
5. Wszetecznica
6. Krwawa hrabina
7. Bal
8. Dziewięć kręgów zła

Dwa dni po premierze albumu zespół ma zagrać w Chorzowie, razem z Horrorscope i czeskim Soul Massacre.

3.10 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?