zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

Klip "The Immortality of the Soul" Bestiarum z Martą Meger

18.09.2020 13:03  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Bestiarum i Krzyśka Śniadeckiego na Facebooku oraz strona WWW Heresy Fest

Lider pochodzącej z Argentyny formacji Bestiarum opublikował wideoklip do utworu "The Immortality of the Soul". Zdjęcia, z udziałem Marty Meger, wykonała w Polsce Monika Wawrzyniak. Montażem zajął się Juan Bach. Utwór pochodzi z wydanego 18 sierpnia 2020 roku albumu "Entropy". W pierwszej połowie października grupa zaprezentuje się w nowym, częściowo polskim składzie na "Heresy Fest Online 3".

Wykonujący melodyjny death metal Bestiarum powstał w 2018 roku w Argentynie z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i producenta Juana Bacha, udzielającego się wcześniej m.in. w Unfear. Z rodakami założyciela w składzie, zespół wydał dwa hiszpańskojęzyczne albumy: "Fragmentum Vanus" w październiku 2018 roku i "Caina" rok później.

W maju 2020 roku dołączenie do Bestiarum ogłosiła Marta Meger vel Lady Martex - wokalistka działająca na przełomie tysiącleci w polskich zespołach Immemorial, Enter Chaos i Kayzen. W sierpniu ukazał się nagrany z jej udziałem "Entropy" - pierwszy anglojęzyczny album formacji. Juan Bach obsłużył wszystkie instrumenty strunowe oraz zajął się miksami i masteringiem. Jako gość w utworze tytułowym wystąpił Bjorn Strid ze szwedzkiego Soilwork. Za teksty odpowiada Lis Mezzina, a za grafikę: Eloy Orueta i Juan Bach.

Lista utworów:

1. Inception
2. Burst into Flames
3. Eternal Damnation
4. Entropy
5. The Great Divide
6. The Immortality of the Soul
7. Gaia
8. Ad Equilibrium

Przed "The Immortality of the Soul" zaprezentowano też wideoklipy do "Burst into Flames" i "Entropy".

W pierwszej połowie września 2020 roku Bestiarum poinformował, że do składu dołączyli dwaj kolejni muzycy z Polski. Perkusista sesyjny Oliver Monticolo grał dotychczas m.in. w mieleckich zespołach The Human Trip i Jelly Beans. Gitarzysta Krzysiek Śniadecki zasłynął w 2019 roku, gdy w wieku 12 lat, jako gość grupy Vane wykonał z nią jeden utwór na "Pol'and'Rock Festival".

Nowy skład zobaczyć będzie można na "Heresy Fest Online 3". W przygotowanym secie Krzysiek Śniadecki ma grać na gitarze basowej.

Argentyński "Heresy Fest" po raz pierwszy odbył się w 2018 roku. Trzecia edycja w dotychczasowej, tradycyjnej formie stała się - ze względu na pandemię COVID-19 - niemożliwa do zorganizowania. Zamiast niej przygotowano wersję internetową, z nagraniami muzyków wykonujących sety w studiach. Dwie pierwsze edycje "Heresy Fest Online" odbyły się w czerwcu i sierpniu 2020 roku. Trzecia zaplanowana jest na 3, 4, 10 i 11 października. Transmisje z poszczególnych dni oglądać będzie można na kanale Heresy Videoclips na YouTube.

Tagi: Bestiarum
Komentarze
Dodaj komentarz »