zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Static-X pokazał teledysk do utworu z Alem Jourgensenem

22.09.2020 16:23  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Static-X na Facebooku

Wciąż promujący pierwszy z zapowiedzianych dwóch albumów po swojej reaktywacji, Static-X zaprezentował przygotowany przez Wombat Fire teledysk do "Dead Souls". Oprócz niewykorzystanych wcześniej partii wokalnych Wayne'a Statica, utwór zawiera nowsze - Ala Jourgensena z Ministry. "Project: Regeneration. Vol. 1" ukazał się 10 lipca 2020 roku nakładem Otsego Entertainment Group. Przypominamy, że zespół ma pod koniec lipca 2021 roku wystąpić na "27. Pol'and'Rock" w Kostrzynie nad Odrą.

Industrialnometalowy zespół Static-X powstał w 1994 roku w Los Angeles. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista i gitarzysta Wayne Static zmarł 1 listopada 2014 roku wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 roku żyjący członkowie pierwszego składu grupy - basista Tony Campos, perkusista Ken Jay oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda - zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania debiutanckiego długograja zespołu, zatytułowanego "Wisconsin Death Trip". Na scenie wsparł ich, jako wokalista i drugi gitarzysta, zamaskowany muzyk posługujący się pseudonimem Xer0.

Reaktywowany zespół zapowiedział też premierę nowego albumu, zawierającego m.in. niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem kilku zaproszonych wokalistów i składać się z dwunastu utworów. Premierę planowano na wiosnę 2019 roku, ale z powodu odnalezienia kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań Wayne'a Statica, zdecydowano o jej przesunięciu. Utrudnienia wywołane przez pandemię COVID-19 poskutkowały dalszym opóźnieniem. Na cały materiał ma się ostatecznie złożyć ponad dwadzieścia utworów podzielonych na dwa albumy.

Za produkcję "Project: Regeneration. Vol. 1" odpowiada Xer0. Miksami i masteringiem zajął się współpracujący z zespołem wielokrotnie wcześniej Ulrich Wild. Współautorem wszystkich utworów jest Edsel Dope z zespołu Dope, a części - również Tripp Eisen, dawny gitarzysta Static-X. Nowe partie wokalne zarejestrowali Xer0 i - do "Dead Souls" - Al Jourgensen z Ministry.

Lista utworów:

1. Regeneration
2. Hollow (wokal: Wayne Static)
3. Worth Dyin For (wokal: Wayne Static i Xer0)
4. Terminator Oscillator (wokal: Xer0)
5. All These Years (wokal: Wayne Static)
6. Accelerate (wokal: Xer0)
7. Bring You Down (wokal: Wayne Static)
8. My Destruction (wokal: Xer0)
9. Something of My Own (wokal: Wayne Static)
10. Otsego Placebo (wokal: Xer0)
11. Follow (wokal: Wayne Static i Xer0)
12. Dead Souls (wokal: Wayne Static i Al Jourgensen)

Tony Campos wypowiedział się na temat współpracy z frontmanem starszej o kilkanaście lat grupy: "Jestem bardzo wdzięczny Alowi Jourgensenowi za zaśpiewanie w tym utworze z Wayne'em. Ministry był dla nas dużą inspiracją i wiem, że tym, że Al zaśpiewał na naszej płycie, Wayne byłby podekscytowany podobnie jak ja".

Przed "Dead Souls" zaprezentowano teledyski do "Hollow", "All These Years" i "Bring You Down".

W limitowanym nakładzie, 14 sierpnia, "Project: Regeneration. Vol. 1" ukazał się też na niebieskich winylach.

Przypominamy, że Static-X ma wystąpić na festiwalu "27. Pol'and'Rock", zaplanowanym na dni od 29 do 31 lipca 2021 roku w Kostrzynie nad Odrą. Wśród wykonawców, których obecność potwierdzili organizatorzy wydarzenia, znajdują się też While She Sleeps, Pidżama Porno, Black River, Clutch, Fiddler's Green, Organek, Raz Dwa Trzy, Rise of the Northstar, Tagada Jones, The Exploited, Jinjer, Dropkick Murphys, The Rumjacks, Dirty Shirt i Saint City Orchestra. Z listy zniknął Wednesday 13.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Static-X pokazał teledysk do utworu z Alem Jourgensenem
Mikicox (gość, IP: 94.246.170.*), 2020-09-23 20:58:33 | odpowiedz | zgłoś
Jak dla mnie album roku. Plastikowy ale ile trzeba mieć oleju w głowie żeby taka muzę zrobić. Deftones..., podziemny black i tym podobne newsy na rock metal Static X kładzie na łopatki z nowym materiałem. Cała otoczka i jakość nowych kawałków tworżzą coś niesamowitego. Coś jak pierwsze płyty machine head.
re: Static-X pokazał teledysk do utworu z Alem Jourgensenem
starysłuchacz (gość, IP: 83.11.228.*), 2020-09-25 10:24:22 | odpowiedz | zgłoś
Gdyby istniała jakaś industrial metalowa lista przebojów to utwór All These Years byłby tam na szczycie z resztą jak i kilka innych starszych utworów Static-X np. The Only, Black and White czy Cold.