zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Baestien wystąpi w Poznaniu i Krakowie

23.09.2020 18:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Baestien na Facebooku

Post-metalowy Baestien pod koniec września 2020 roku wystąpi dwa razy w Polsce. Jako support promującą swój drugi album grupę w Poznaniu, 25 września, wesprze Dyym, a dzień później w Krakowie - Wrong.

Czeski Baestien w swojej twórczości sięga po takie style, jak post-metal, crust i hardcore punk. Zadebiutował w listopadzie 2016 roku albumem "Uroboros". W nagraniach wzięli udział: wokaliści i gitarzyści Frantisek Jirak i Roman Matousek, basista Rostislav Lukas i perkusista Martin Mika. W czerwcu 2018 roku, w ramach festiwalu w Wolimierzu, zespół po raz pierwszy wystąpił w Polsce. We wrześniu doszło do zmiany na stanowisku perkusisty. Na wydanym 6 grudnia 2019 roku przez Alerta Antifascista Records albumie "Ritual" bębnił już Jiri Mikeska.

W "Rozbracie" przed Baestien zagra Dyym - powstała pod koniec 2018 roku kapela muzyków znanych z poznańskich grup hardcore'owo-punkowych Mind Pollution i Apatia. Zespół opublikował właśnie swój drugi album.

W Krakowie jako support zaprezentuje się stworzony w Warszawie przez imigrantów, punkowy Wrong. Pod koniec kwietnia 2020 roku zespół wydał swój debiutancki minialbum.

25.09 - Poznań, "Rozbrat" (+ Dyym)

26.09 - Kraków, "Warsztat" (+ Wrong)
Bilety: 20 zł

Tagi: Baestien, Dyym, Wrong
Komentarze
Dodaj komentarz »