zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 21 czerwca 2021

Klip do "The Confessional" zespołu byłego gitarzysty Sepultury

23.09.2020 20:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Troops of Doom na Facebooku

Założona przez Jaira "Tormentora" Guedza formacja The Troops of Doom zaprezentowała teledysk do swojego drugiego singla. "The Confessional" pochodzi z debiutanckiego minialbumu grupy, "The Rise of Heresy", który ukaże się 9 października 2020 roku w formie cyfrowej, za pośrednictwem Blood Blast Distribution. Następnie materiał wydany zostanie na płytach kompaktowych, a na 2021 rok planowana jest też premiera na winylu i na kasetach.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, dołączył do Sepultury w 1985 roku jako drugi gitarzysta. Razem z grupą zarejestrował materiał na jej debiutancki minialbum "Bestial Devastation" i na długograj "Morbid Visions". W 1987 roku opuścił zespół, ale w późniejszych latach występował jeszcze czasami na scenie jako gość swoich dawnych kolegów, również działających pod szyldem Cavalera Conspiracy, by wykonywać wspólnie stare utwory Sepultury.

Kolejnymi grupami, w których Jairo Guedz się udzielał, były The Mist, Eminence i The Southern Blacklist.

W czerwcu 2020 roku światu zaprezentował się nowy zespół, o nazwie The Troops of Doom. Jak zapowiedział jej twórca, gitarzysta Jairo "Tormentor" Guedz, formacja ma grać metal w stylu lat 80. W skład weszli też gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z grup Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. The Troops of Doom związał się z cyfrową wytwórnią Blood Blast Distribution, filią Nuclear Blast Records.

Na minialbumie "The Rise of Heresy", oprócz nowych utworów, znajdą się "Bestial Devastation" i "Troops of Doom" z repertuaru Sepultury. Masteringiem zajął się w norweskim "Crosound Studio" Oystein G. Brun z zespołu Borknagar. Okładkę, nawiązującą do debiutu Sepultury, przygotował gitarzysta Marcelo Vasco, będący też twórcą m.in. frontowych grafik "Repentless" Slayera i "Enslaved" Soulfly.

Lista utworów:

1. Whispering Dead Words
2. Between the Devil and the Deep Blue Sea
3. The Confessional
4. The Rise of Heresy
5. Bestial Devastation
6. Troops of Doom

Pierwszym singlem z albumu był "Between the Devil and the Deep Blue Sea".

Zespół planuje odbyć w 2021 roku trasę koncertową po Europie. Wiadomo już, że w listopadzie ma grać w Portugalii i Hiszpanii.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Klip do "The Confessional" zespołu byłego gitarzysty Sepultury
Mikicox (gość, IP: 94.246.170.*), 2020-09-23 21:07:55 | odpowiedz | zgłoś
Az sie chce posłuchać shizophreni sepultury.
re: Klip do "The Confessional" zespołu byłego gitarzysty Sepultury
starysłuchacz (gość, IP: 83.23.86.*), 2020-09-24 10:32:27 | odpowiedz | zgłoś
No właśnie, Schizophrenia ale tutaj już grał sam Andreas Kisser i to z nim a nie z Jairo Guedesem Sepultura nagrała najlepsze płyty.