zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 marca 2021

AC/DC prezentuje zwiastun "Shot in the Dark"

5.10.2020 12:57  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

AC/DC opublikował zwiastun "Shot in the Dark", pierwszego singla z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "PWR/UP". Jest to pierwsze dokonanie formacji od czasu "Rock or Bust" z 2014 roku.

Oprócz zwiastuna, zespół udostępnił zdjęcie obecnego składu - na łono kapeli powrócili Brian Johnson, Phil Rudd i Cliff Williams.

Materiał na "PWR/UP" zarejestrowany został w Kanadzie.

W marcu 2016 roku Brian Johnson otrzymał zalecenie lekarskie, aby całkowicie zaprzestać koncertowania. Muzykowi groziła zupełna utrata słuchu - uszczerbku na zdrowiu nabawił się on podczas rajdu samochodowego. Trasę za wokalistę ukończył Axl Rose.

Drogi AC/DC i Phila Rudda rozeszły się w 2014 roku po nagraniu materiału na ostatni album zespołu, pt. "Rock or Bust". 3 i 4 października 2014 roku w brytyjskim "Black Island Studios" muzycy nagrali teledyski do utworów "Play Ball" i "Rock or Bust". W roli perkusisty wystąpił Bob Richards z grupy Shogun. Phil Rudd nie pojawił się na planie, 6 listopada 2014 roku został aresztowany pod zarzutem zlecenia dokonania zabójstwa.

Zgodnie ze zgromadzonych materiałem dowodowym, Phil Rudd zlecił zabójstwo swojego byłego pracownika. W zamian za wykonanie zlecenia perkusista zaoferował 200 tys. dolarów australijskich, motocykl oraz jeden ze swoich samochodów.

Cliff Williams powrócił z ogłoszonej w 2016 roku muzycznej emerytury. Basista został członkiem AC/DC w 1977 roku, zastępując wówczas Marka Evansa. Razem z zespołem zarejestrował wszystkie jego albumy studyjne i koncertowe, poczynając od "Powerage".

Tagi: AC/DC
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: AC/DC prezentuje zwiastun "Shot in the Dark"
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2020-10-05 13:41:34 | odpowiedz | zgłoś
Widzę, że są mocno... zdeterminowani, by pokazać, że AC/DC ma nadal sens, skoro na okładce nawet podpisali wszystkich członków :D to tak, żeby nikt nie miał wątpliwości, że to AC/DC, a nie jacyś pretendenci pod tym szyldem :D
re: AC/DC prezentuje zwiastun "Shot in the Dark"
Verghityax (wyślij pw), 2020-10-06 12:53:45 | odpowiedz | zgłoś
W sumie im się nie dziwię, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia oraz brak Malcolma, który zawsze dowodził zespołem.