zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 października 2020

"The Rise of Heresy" The Troops of Doom do odsłuchu

11.10.2020 17:57  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Troops of Doom na Facebooku

Dowodzona przez Jaira "Tormentora" Guedza, dawnego gitarzystę Sepultury, grupa The Troops of Doom udostępniła do odsłuchania swój debiutancki minialbum, zatytułowany "The Rise of Heresy". Materiał opublikowany został 9 października 2020 roku w formie cyfrowej za pośrednictwem Blood Blast Distribution. Na płytach kompaktowych w Europie ma się ukazać nakładem Hellven Records. Na grudzień zapowiadane są też wydania winylowe i na kasetach magnetofonowych.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, dołączył do Sepultury w 1985 roku jako drugi gitarzysta. Razem z grupą zarejestrował materiał na jej debiutancki minialbum "Bestial Devastation" i na długograj "Morbid Visions". W 1987 roku opuścił zespół, ale w późniejszych latach występował jeszcze czasami na scenie jako gość swoich dawnych kolegów, również działających pod szyldem Cavalera Conspiracy, by wykonywać wspólnie stare utwory Sepultury.

Kolejnymi formacjami, w których Jairo Guedz się udzielał, były The Mist, Eminence i The Southern Blacklist.

W czerwcu 2020 roku światu zaprezentowała się nowa grupa, o nazwie The Troops of Doom. Jej twórca, gitarzysta Jairo "Tormentor" Guedz, zapowiedział, że formacja ma grać metal w stylu lat 80. W skład weszli też gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z grup Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. The Troops of Doom związał się z cyfrową wytwórnią Blood Blast Distribution, filią Nuclear Blast Records.

Na minialbumie "The Rise of Heresy", oprócz nowych utworów, znalazły się "Bestial Devastation" i "Troops of Doom" z repertuaru Sepultury. Orkiestrowe intro przygotował Dave Deville. Masteringiem zajął się w norweskim "Crosound Studio" Oystein G. Brun z zespołu Borknagar. Autorem okładki, nawiązującej do debiutu Sepultury, jest gitarzysta Marcelo Vasco, będący też twórcą m.in. frontowych grafik "Repentless" Slayera i "Enslaved" Soulfly.

Lista utworów:

1. Whispering Dead Words
2. Between the Devil and the Deep Blue Sea
3. The Confessional
4. The Rise of Heresy
5. Bestial Devastation
6. Troops of Doom

Minialbum promowany był singlami "Between the Devil and the Deep Blue Sea" i "The Confessional".

Zespół planuje odbyć w 2021 roku trasę koncertową po Europie. Wiadomo już, że w listopadzie ma grać w Portugalii i Hiszpanii.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "The Rise of Heresy" The Troops of Doom do odsłuchu
Markowski (gość, IP: 89.64.66.*), 2020-10-12 07:48:35 | odpowiedz | zgłoś
Sepultura to Sepultura

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?