zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Death Angel nagrał EP-kę "Under Pressure"

14.10.2020 12:49  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowa grupa Death Angel udostępniła całą zawartość EP-ki, zatytułowanej "Under Pressure". Wydawnictwo ukazało się 9 października 2020 roku, wyłącznie w formacie cyfrowym.

Na zawartość EP-ki składają się cztery kompozycje: cover tytułowego "Under Pressure", przeboju Queen i Davida Bowiego z 1981 roku, autorski "Faded Remains" oraz akustyczne wersje "A Room With a View" i "Revelation Song". Miksami zajął się Max Norman, za mastering odpowiada Ted Jensen.

Death Angel nadal promuje swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Humanicide". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 31 maja 2019 roku nakładem Nuclear Blast Records.

"Humanicide" to czwarty z kolei album, który muzycy zarejestrowali w "Audiohammer Studios" pod okiem Jasona Suecofa, który odpowiada również za miksy. Masteringu podjął się Ted Jensen ze "Sterling Sound". Okładkę przygotował Brent Elliott White.

Death Angel powstał w 1982 roku. Kapelę utworzyli Rob Cavestany na gitarze prowadzącej, Dennis Pepa na wokalu i basie, Gus Pepa na gitarze rytmicznej i Andy Galeon na perkusji. Rok później kwartet wydał swoją debiutancką demówkę, pt. "Heavy Metal Insanity". Mark Osegueda, początkowo pełniący rolę technicznego zespołu, został w 1984 roku jego wokalistą. Swój pierwszy koncert w nowym składzie muzycy zagrali w kwietniu 1984 roku przed Megadeth.

Druga demówka formacji, pt. "Kill as One", zwróciła na siebie uwagę wytwórni Enigma. W rezultacie pod jej szyldem światło dzienne ujrzał pierwszy i drugi longplay studyjny kwintetu: "The Ultra-Violence" i "Frolic Through the Park". W roku 1989 Geffen Records wykupiła kontrakt Death Angel, aby wydać ich trzeci album, pt. "Act III". Podczas trasy promującej płytę, autokar zespołu rozbił się w Arizonie. Perkusista Andy Galeon odniósł w wypadku poważne obrażenia, a prognozowane przywrócenie mu sprawności miało zająć ponad rok. Kiedy grupa nie uległa naciskom Geffen Records, aby natychmiastowo zatrudnić nowego bębniarza i wrócić do pracy, wytwórnia porzuciła zespół, co doprowadziło muzyków do zakończenia działalności.

Death Angel reaktywował się w 2001 roku z okazji charytatywnego koncertu "Thrash of the Titans". Gus Pepa, przebywający wówczas poza granicami kraju, nie mógł wziąć udziału w przedsięwzięciu, toteż za jego przyzwoleniem zespół zaangażował na stanowisko gitarzysty Teda Aguilara. Od tego czasu grupa zrealizowała sześć longplayów studyjnych.

Tagi: Death Angel
Komentarze
Dodaj komentarz »