zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

Lonker See odwołał większość październikowych koncertów

12.10.2020 20:10  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Lonker See na Facebooku

Po odwołaniu koncertów w Katowicach i Poznaniu, Lonker See zrobił to samo z wydarzeniami w Toruniu, Bydgoszczy i Słupsku. W ramach rozpoczętej trasy zespół zagra już tylko 17 października 2020 roku w Gdyni. Jako support zaprezentuje się Titanic Sea Moon.

Trójmiejską formację Lonker See stworzył gitarzysta Bartosz "Boro" Borowski, który do udziału zaprosił basistkę i wokalistkę Joannę Kucharską. W sierpniu 2015 roku ukazał się pierwszy singiel projektu, zatytułowany "Solaris pt. 1 & 2". Wkrótce potem skład zespołu poszerzył się o perkusistę Michała Gosa i saksofonistę Tomasza Gadeckiego. Wydany w kwietniu 2016 roku "Split Image" - debiutancki album grupy był już dziełem kwartetu.

Ostatnim studyjnym dokonaniem Lonker See jest "Hamza". Album ukazał się 7 lutego 2020 roku nakładem Anteny Krzyku. Ponadto 2 października 2020 roku grupa opublikowała "Lonker Seessions - Duets". Na materiał złożyło się 40 minut zarejestrowanych w 2017 roku improwizacji, które członkowie zespołu wykonali w dwuosobowych składach.

W ramach zaplanowanej na dni od 8 do 18 października 2020 roku trasy Lonker See zdążył zagrać w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Łącznie miał wystąpić w dziewięciu miastach. Gdynia została dodana do rozpiski jako ostatnia.

O podjętej decyzji zespół napisał: "Ze względu na coraz trudniejszą sytuację związaną z COVID-19 postanowiliśmy odwołać resztę trasy. Są w tej chwili sprawy ważniejsze niż muzyka. Wyjątkiem pozostaje koncert w Gdyni, gdyż nie wiąże się z wyjazdem oraz dlatego że 'Ucho' jest świetnie przygotowane do organizacji w tych trudnych warunkach. Jeżeli więc nic nie ulegnie zmianie, to zagramy dla Was w tę sobotę w towarzystwie Titanic Sea Moon (...). Jednocześnie informujemy, że będzie to ostatni nasz koncert do czasu zażegnania sytuacji kryzysowej na dobre, czyli pewnie do wiosny przyszłego roku, tym bardziej chcielibyśmy się godnie pożegnać i cieszymy się, że możemy to zrobić w 'domu'".

17.10 - Gdynia, "Ucho" (+ Titanic Sea Moon)
Start: 20:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »