zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 listopada 2021

Vader na ósmej edycji "Thunder Fest" w Bytowie

14.09.2021 21:37  autor: Verghityax, źródło: profil The Black Thunder na Facebooku

Na dziedzińcu zamku krzyżackiego w Bytowie odbędzie się 18 września 2021 roku ósma edycja "Thunder Festu". Tym razem gospodarz wydarzenia - zespół The Black Thunder - zaprosił do udziału formacje Vader, Mentor, Titanic Sea Moon, Pandemic Outbreak, Tyran, Defibrylacja i Mała Madzia.

Vader promować będzie reedycję "De Profundis", swojego drugiego longplaya studyjnego. Trafiła ona do sprzedaży 30 lipca 2021 roku na CD, kasecie magnetofonowej oraz - po raz pierwszy - na winylu. Z tej okazji Vader wykonywać będzie na koncertach większość materiału z "De Profundis" oraz EP-ki "Sothis".

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

We wrześniu 2020 roku Mentor poinformował o zakończeniu sesji nagraniowej do swojego trzeciego longplaya studyjnego. Materiał, składający się z dziewięciu kompozycji, zarejestrowany został w "Tall Pine Records", pod okiem Haldora Grunberga.

Dyskografię Mentora zamyka "Cults, Crypts and Corpses", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Ukazał się on 16 listopada 2018 roku, pod banderą Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio". Produkcją zajął się Haldor Grunberg, pełniący również rolę basisty zespołu. Za okładkę odpowiada Branca Studio, z którym zespół współpracował już przy poprzednim wydawnictwie.

The Black Thunder ogrywa obecnie album "Into the Darkness We All Fall", który ukazał się 30 czerwca 2021 roku za sprawą Defense Records i Mythrone Promotion. Na longplayu znalazło się dziewięć kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Dobra 12 Studio" pod okiem Piotra Polaka. Za projekt okładki odpowiada Muzykografika.

The Black Thunder to zespół z Bytowa założony w 2009 roku. Część składu udziela się również w pomorskim Calm Hatchery. The Black Thunder ma na swoim koncie EP-ki "The Thunder Is Black" i "A Quick Shot" oraz longplaye "Visions In Black" i "Into the Darkness We All Fall".

18.09 - Bytów, "Zamek Krzyżacki"
Start: 14:00
Bilety: 49 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »