zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 października 2022

Pierwszy zwiastun "Higieny umysłu" St. Omer

15.10.2020 09:04  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil St. Omer na Facebooku

Krakowski St. Omer opublikował studyjny zwiastun swojego drugiego albumu. "Higiena umysłu" ma się ukazać w grudniu 2020 roku nakładem MTJ.

Wokalista i basista Darek "Para" Paraszczuk, lider zespołu Para Wino, poznał gitarzystę Pawła "Hofmanna" Ciepałę i perkusistę Krzyśka "Noska" Ossowskiego z grupy Dziarwa 9 lutego 2019 roku w Częstochowie, przy okazji wspólnego koncertu obu formacji. Tydzień później trzej punkowi muzycy postanowili stworzyć nową kapelę. Nazwę wzięli od francuskiego miasta Saint-Omer, w którym Para siedział kiedyś w więzieniu.

Pod koniec lipcowej sesji nagraniowej do grupy dołączył ściągnięty przez wokalistę Dominik "Domino" Gałązka, saksofonista mający w życiorysie współpracę m.in. z Kryzysem - wcześniejsze próby krakowska formacja odbywała z tymczasowym muzykiem na tym stanowisku. Album, zatytułowany po prostu "St. Omer", ukazał się nakładem wytwórni MTJ, z którą zespół związał się na początku października 2019 roku.

W lipcu 2020 roku grupa poinformowała, że przygotowuje nowy materiał. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w drugiej połowie września. Odbywała się w dwóch studiach. Zakończyła się w pierwszej połowie października.

W 2021 roku St. Omer zamierza zagrać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku, na drugiej edycji "Rocka nad Legą". Festiwal ma się odbyć w dniach 6 i 7 sierpnia. Potwierdzono również udział m.in. formacji Molly Malone's, Kto Nie Kocha Pieszczocha, The Corpse, Criminal Tango, Prawda, Bunkier i Mister X.

Komentarze
Dodaj komentarz »