zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

"I've Seen All Good People" z koncertówki Yes

24.10.2020 17:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Yes na Facebooku

Angielska grupa Yes udostępniła do odsłuchania koncertowe wykonanie utworu "I've Seen All Good People". Nagranie pochodzi z albumu "The Royal Affair Tour: Live from Las Vegas". Jego wydaniem zajęła się wytwórnia BMG Records. Za dystrybucję płyt kompaktowych i analogowych od 30 października 2020 roku w Polsce odpowiadać będzie Warner Music Poland. Przypominamy, że zespół ma w planach występy we Wrocławiu i w Warszawie.

Założony w 1968 roku w Londynie Yes jest jedną z najsłynniejszych grup progresywnorockowych. Od śmierci Chrisa Squire'a w 2015 roku zespół działa w składzie: gitarzysta Steve Howe, perkusista Alan White, klawiszowiec Geoff Downes, basista Billy Sherwood i wokalista Jon Davison.

Nowy album Yes zawiera zapis koncertu, który odbył się 26 lipca 2019 roku w "Hard Rock Hotel" w Las Vegas, w ramach "The Royal Affair Tour". Jako goście z zespołem wystąpili wówczas znany m.in. z grupy Asia perkusista Jay Schellen oraz - w utworze "Imagine" Johna Lennona - wokalista John Lodge z The Moody Blues. Z coverów w secie znalazły się jeszcze "No Opportunity Necessary, No Experience Needed" Richiego Havensa i "America" z repertuaru duetu Simon & Garfunkel. Materiał zmiksował Billy Sherwood.

Lista utworów:

1. No Opportunity Necessary, No Experience Needed
2. Tempus Fugit
3. Going for the One
4. I've Seen All Good People
5. Siberian Khatru
6. Onward
7. America
8. Imagine
9. Roundabout
10. Starship Trooper

Pierwszym singlem z "The Royal Affair Tour: Live from Las Vegas" był "Imagine".

Progresywnorockowy zespół miał wystąpić 9 maja 2020 roku we Wrocławiu. Z powodu pandemii COVID-19 wydarzenie zostało przełożone. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowy termin.

Dodatkowo ogłoszono koncert w Warszawie.

Występy Yes podzielone będą na dwie części. Na pierwszy set mają się złożyć najpopularniejsze utwory grupy. Podczas drugiego zespół wykona całą zawartość albumu "Relayer" z 1974 roku.

25.04.2021 - Wrocław, "Narodowe Forum Muzyki"
Bilety: od 279 zł (przedsprzedaż)

27.04.2021 - Warszawa, "Stodoła"
Bilety: od 229 zł (przedsprzedaż)

Tagi: Yes
Komentarze
Dodaj komentarz »