zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 listopada 2020

Wideoklip do "Born on the Outs" Refused

24.10.2020 19:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Refused na Facebooku

Szwedzka grupa Refused pokazała wideoklip do "Born on the Outs". Utwór pochodzi z minialbumu posthardcore'owej formacji zatytułowanego "The Malignant Fire". Ukaże się on 20 listopada 2020 roku w formie cyfrowej i na płytach winylowych nakładem Spinefarm Records.

Refused powstał w 1991 roku w szwedzkim mieście Umea. Jego członkami od początku są wokalista Dennis Lyxzen i perkusista David Sandstrom. "The Shape of Punk to Come" - wydany w 1998 roku trzeci długograj grupy - po latach od premiery często uwzględniano na listach najlepszych i najważniejszych albumów w historii rocka. Początkowo materiał został jednak źle odebrany, a w trakcie promującej dzieło trasy koncertowej zespół się rozpadł.

Ostatnim, piątym albumem studyjnym reaktywowanego po ponad trzynastu latach niebytu Refused jest wydany 18 października 2019 roku "War Music". Do najnowszych dzieł grupy należą też utwory ze ścieżki dźwiękowej do stworzonej przez polską firmę CD Projekt Red gry komputerowej "Cyberpunk 2077".

W składzie zespołu znajdują się obecnie: wokalista Dennis Lyxzen, gitarzyści Kristofer Steen i Matthias Barjed, basista Magnus Flagge i perkusista David Sandstrom.

Na "The Malignant Fire" znajdzie się pięć utworów, w tym "Malfire" znany z albumu "War Music".

Lista utworów:

1. Malfire
2. Born on the Outs
3. Organic Organic Organic (Go Fuck Yourself)
4. Faceless Corporate Violence
5. Jackals Can't Be Bothered to Dream

Tagi: Refused
Komentarze
Dodaj komentarz »