zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Pierwszy singiel z albumu "Jylha" Korpiklaani

24.10.2020 08:53  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Korpiklaani na Facebooku i strona WWW Nuclear Blast

Folkmetalowy Korpiklaani zaprezentował teledysk do utworu "Levaluhta". Klip przygotował Markku Kirves. Za plan zdjęciowy posłużyła wioska saun Kammi-kyla zbudowana na bagnach pod Nummijarvi. Utwór stanowi pierwszy singiel z jedenastego albumu fińskiej grupy. "Jylha" ukaże się 5 lutego 2021 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Wokalista i gitarzysta Jonne Jarvela współtworzył w latach 1993-1997 folkowy Shamaani Duo. Tandem wydał jeden album. Po jego rozpadzie Jonne Jarvela utworzył bazujący na dorobku Shamaani Duo folkmetalowy zespół Shaman. Nowa kapela nagrała dwa długograje, po czym w 2003 roku przekształciła się w Korpiklaani, z w większości nowym składem. Zmianie tej towarzyszyła m.in. rezygnacja z tekstów w języku północnosaamskim na rzecz fińskiego i angielskiego. Korpiklaani szybko stał się jednym z czołowych wykonawców folk metalu z Finlandii. Nagrał dotychczas dziesięć albumów studyjnych, z których ostatni, "Kulkija", ukazał się 7 września 2018 roku.

W grudniu 2019 roku perkusistę Mattiego "Matsona" Johanssona oficjalnie zastąpił Samuli Mikkonen, który grał już z zespołem na koncertach oraz w części utworów na "Kulkija". Resztę składu stanowią Jonne Jarvela, gitarzysta Kalle "Cane" Savijarvi, basista Jarkko Aaltonen, akordeonista Sami Perttula i skrzypek Tuomas Rounakari.

W połowie marca 2020 roku Korpiklaani poinformował, że przystąpił do preprodukcji swojego jedenastego albumu. Na początku czerwca materiał na "Jylha" był już nagrany, a miesiąc później ukończony został mastering. W procesie grupę wspomogli Svante Forsback z "Chartmakers" i Janne Saksa z "Sound Supreme Studios".

Lista utworów:

1. Verikoira
2. Niemi
3. Levaluhta
4. Mylly
5. Tuuleton
6. Sanaton maa
7. Kiuru
8. Miero
9. Pohja
10. Huolettomat
11. Anolan aukeat
12. Pidot
13. Juuret

W połowie października grupa kręciła teledysk do utworu "Mylly".

Tagi: Korpiklaani
Komentarze
Dodaj komentarz »