zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 26 listopada 2020

Klip z tekstem do "Blue Oyster Cult" Alberta Boucharda

24.10.2020 11:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Deko Entertainment i Alberta Boucharda na Facebooku

Jako drugi singiel z "Re Imaginos" Alberta Boucharda zaprezentowano "Blue Oyster Cult". Album ukaże się 6 listopada 2020 roku nakładem Rockheart Records i Deko Entertainment.

Albert Bouchard, perkusista i jeden z wokalistów Blue Oyster Cult, był członkiem grupy od jej powstania w 1967 roku do rozstania w 1981 roku. Później jeszcze kilka razy łączył siły z zespołem, ale nigdy nie wrócił do niego na stałe. Jest też współzałożycielem grup Brain Surgeons i Blue Coupe.

Swoją solową dyskografię otworzył wydanym w 2014 roku "Incantation". Trzydzieści lat wcześniej przygotował "Imaginos" - koncept album na podstawie pomysłu współpracującego m.in. z Blue Oyster Cult poety, producenta i menadżera Sandy'ego Pearlmana - jednak materiał został odrzucony przez wytwórnię. Ostatecznie ukazał się on w 1988 roku, po licznych przeróbkach dokonanych już bez udziału Alberta Boucharda, jako dzieło Blue Oyster Cult. Album spotkał się z mieszanym odbiorem. Po ponad trzech dekadach perkusista przygotował jego nową, własną wersję.

Większość partii wokalnych i instrumentalnych na "Re Imaginos" wykonali Albert Bouchard i David Hirschberg. W sesji nagraniowej udział wzięli też: Joe Bouchard, Ace Bouchard, Greg Holt, Mookie Thomas, Vaughn Burton, RJ Ronquillo oraz Jack Rigg, który wcześniej pracował z perkusistą przy wersji albumu z lat 80. Sandy Pearlman zmarł w 2016 roku.

Lista utworów:

1. I Am The One You Warned Me Of
2. Del Rio Song
3. In the Presence of Another World
4. Siege and Investiture of Baron Von Frankenstein's Castle at Weisseria
5. Girl That Love Made Blind
6. Astronomy
7. Imaginos
8. Gil Blanco County
9. Blue Oyster Cult
10. Black Telescope
11. Magna of Illusion
12. Les Invisibles

Przed klipem z tekstem do "Blue Oyster Cult" zaprezentowano teledysk do "Black Telescope".

Komentarze
Dodaj komentarz »