zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

AveCaesar opublikował "Thoughts Become Violence"

3.11.2020 12:45  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil AveCaesar na Facebooku

Duet AveCaesar udostępnił do odsłuchania swój trzeci album. "Thoughts Become Violence" ukazał się 27 października 2020 roku.

Posłuchaj "Thoughts Become Violence".

Występujący w zwierzęcych maskach, wrocławski duet AveCaesar tworzą od początku gitarzysta Silvio Noir i perkusista Fabio Vendetta. Obaj pełnią też funkcję wokalistów. Swoje dwa pierwsze albumy - "Training for Utopia" i "Growing" - zespół wydał odpowiednio w 2015 i 2017 roku. W 2018 roku ukazała się EP-ka "Long Story Short Vol. I", a w kwietniu 2020 roku - split z Prądem.

Materiał na "Thoughts Become Violence" został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w latach 2018-2019. Duet sam zajął się produkcją. Miksy i mastering wykonał Radek Sławuta.

Lista utworów:

1. Sacred Lies
2. Among Denials
3. Journey with Friends
4. Leeches
5. Broken Wings Let Me Flew Through Noose
6. Bloodshed, Dollars Cage
7. We Fall Inevitably
8. Thoughts Become Violence

W kwietniu 2019 roku zespół pokazał klip z tekstem do utworu "Among Denials".

O "Thoughts Become Violence" AveCaesar napisał: "Album w zasadzie napisał się sam, zarówno pod kątem treści, jak i formy. Na przekór ograniczeniom, które stawia dwuosobowy skład, naszym zamysłem było nagrać angażujący i emocjonalny materiał. Czekał na wydanie dwa lata i jesteśmy zdumieni tym, że nadal w swoim przekazie jest niestety aktualny".

Tagi: AveCaesar
Komentarze
Dodaj komentarz »