zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 czerwca 2021

Klip "Sing for the Damage We've Done" Harakiri For The Sky

15.11.2020 16:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Harakiri For The Sky na Facebooku

Zaprezentowano zrealizowany przez Andreasa J. Borsodiego teledysk do "Sing for the Damage We've Done" Harakiri For The Sky. Wokalnie formację wspomógł w utworze Neige z projektu Alcest. Nowy album austriackiej grupy, zatytułowany "Maere", ma się ukazać 29 stycznia 2021 roku, nakładem Art of Propaganda. Przypominamy, że koncert zespołu w Warszawie został przełożony na 27 stycznia 2022 roku.

Post-blackmetalowy Harakiri For The Sky stworzyli w 2011 roku w Wiedniu, jako projekt studyjny, multiinstrumentalista M.S. i wokalista J.J. Do dziś pozostają oni duetem, korzystając jednak z umiejętności innych muzyków podczas sesji nagraniowych i koncertów. Ostatni, czwarty album zespołu, zatytułowany "Arson", wydany został 16 lutego 2018 roku.

Oprócz autorskiego materiału Harakiri For The Sky, na "Maere" znajdzie się cover "Song to Say Goodbye" Placebo. Jako perkusista formację ponownie wsparł Kerim "Krimh" Lechner z Septicflesh, który zarejestrował swoje partie we wrześniu 2019 roku w wiedeńskim studiu "Sweat Records". W nagraniach udział wzięli też: Neige z Alcest w "Sing for the Damage We've Done", Audrey Sylvain w "Once upon a Winter" i wokalista grupy Gaerea w "Silver Needle / Golden Dawn".

Lista utworów:

1. I, Pallbearer
2. Sing for the Damage We've Done
3. Us Against December Skies
4. I'm All About the Dusk
5. Three Empty Words
6. Once upon a Winter
7. And Oceans Between Us
8. Silver Needle / Golden Dawn
9. Time Is a Ghost
10. Song to Say Goodbye

Album ukaże się też w wersjach poszerzonych o utwory "My Bones to the Sea" i "The Traces We Leave" w wykonaniach akustycznych, z udziałem austriackiej wokalistki Leesy.

Swoją współpracę z wiedeńską formacją Neige opisał: "Poczułem się zaszczycony zaproszeniem do nagrania wokali do 'Sing for the Damage We've Done' Harakiri For The Sky. Przyjaźnimy się od wielu lat i z niekłamaną przyjemnością stałem się małą częścią ich nowego albumu".

Przed "Sing for the Damage We've Done" zaprezentowano też teledysk do "I, Pallbearer".

Przypominamy, że jedyny koncert Harakiri For The Sky w Polsce w ramach wspólnej trasy z formacjami Schammasch i Gaerea został przełożony z 28 stycznia 2021 roku na 27 stycznia 2022 roku. Bilety na imprezę w Warszawie zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowy termin. Można je również zwracać, a także wymieniać na vouchery do wykorzystania na inne wydarzenia organizowane przez Knock Out Productions.

27.01.2022 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 89 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »