zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 marca 2021

Kat & Roman Kostrzewski udostępnił do odsłuchu "Live 2019"

27.11.2020 08:23  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Kata & Romana Kostrzewskiego na Facebooku

Formacja Kat & Roman Kostrzewski udostępniła do odsłuchania swoją nową koncertówkę, zatytułowaną "Live 2019". Płyty kompaktowe z materiałem zarejestrowanym we Wrocławiu, podczas trasy "Legendy metalu", trafiły do sprzedaży 5 listopada 2020 roku.

Posłuchaj "Live 2019".

W trakcie sesji nagraniowej albumu "Mind Cannibals" thrashmetalowego Kata w grupie doszło do rozłamu. W efekcie byli już członkowie formacji, wokalista Roman Kostrzewski i perkusista Ireneusz Loth, ruszyli pod koniec 2004 roku w trasę, w trakcie której wykonywali utwory zespołu. Projekt kontynuował następnie działalność pod nazwą Kat & Roman Kostrzewski - dla odróżnienia od grupy Kat, wciąż prowadzonej przez gitarzystę Piotra Luczyka. W repertuarze nowego zespołu stopniowo zaczęły się pojawiać premierowe utwory, które wypełniły wydany w 2011 roku album pt. "Biało-czarna".

Najnowszym studyjnym długograjem formacji jest "Popiór" - jego premiera odbyła się w marcu 2019 roku. W nagraniach wokaliście towarzyszyli: gitarzyści Jacek Hiro i Krzysztof Pistelok, basista Michał Laksa i perkusista Jacek Nowak.

Pod koniec września 2019 roku zespoły Vader, Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers i Quo Vadis udały się w minitrasę koncertową "Legendy metalu". Trzy miesiące później miała się odbyć druga edycja wydarzenia. Zapowiadano, że występ 21 grudnia we Wrocławiu zostanie zarejestrowany z myślą o wydaniu go na DVD. Ostatecznie druga seria koncertów nie doszła skutku.

Na początku października 2020 roku Kat & Roman Kostrzewski zapowiedział premierę "Live 2019". Na album trafiło trzynaście utworów zarejestrowanych bezpośrednio ze stołu mikserskiego, podczas koncertu w ramach pierwszej trasy "Legendy metalu", 28 września 2019 roku we wrocławskim "A2". Dołączone do płyty zdjęcia obrazują również występ w Warszawie.

Premiera "Live 2019" pierwotnie zapowiadana była na 20 października, jednak "z powodów technicznych" została przełożona.

Lista utworów:

1. Baba zakonna
2. Porwany obłędem
3. Diabelski dom cz. I
4. Maryja omen
5. Głos z ciemności
6. Piwniczne widziadła
7. Modłości
8. Dali na msze
9. Bastard
10. Diabelski dom cz. II
11. Łza dla cieniów minionych
12. Wyrocznia
13. Odi Profanum Vulgus

W związku z pandemią COVID-19 jesienna trasa Kata & Romana Kostrzewskiego została przerwana - wszystkie koncerty formacji zaplanowane do końca 2020 roku odwołano lub zapowiedziano ich przełożenie. Nowe terminy mają zostać ogłoszone po ustabilizowaniu się sytuacji epidemicznej.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Kat & Roman Kostrzewski udostępnił do odsłuchu "Live 2019"
MRock (gość, IP: 91.215.239.*), 2020-11-27 09:39:16 | odpowiedz | zgłoś
To jest wspaniała wiadomość. Przy cenie plyty, jaką proponują za 1-płytowe wydawnictwo live, to bardzo miłe rozwiązanie.

na koncercie byłem i nie zawiodłem się. Jakość dźwięku nawet powyżej oczekiwań.