zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Tori Amos wyda bożonarodzeniowy minialbum

1.12.2020 12:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Tori Amos na Facebooku

Amerykańska piosenkarka Tori Amos pokazała wideoklip z tekstem do "Better Angels". Utwór pochodzi z "Christmastide". Bożonarodzeniowy minialbum ukaże się 4 grudnia 2020 roku, w formacie cyfrowym oraz na płytach winylowych.

Tori Amos już w wieku kilku lat wykazywała talent jako pianistka. W latach 80. grała i śpiewała w grupie Y Kant Tori Read. Jej pierwszy album solowy ukazał się w 1992 roku. W swojej twórczości sięga m.in. po rock, pop i muzykę elektroniczną. Oprócz swoich kompozycji, wykonywała dotychczas własne aranżacje cudzych, w tym z repertuaru grup takich jak The Rolling Stones, Nirvana, Led Zeppelin i Slayer.

Na świątecznym minialbumie "Christmastide" znajdą się cztery nowe utwory Tori Amos. Po długiej przerwie z piosenkarką znowu zagrali basista Jon Evans oraz perkusista Matt Chamberlain, obecnie członek Painted Shield, mający w dorobku współpracę również m.in. z Davidem Bowiem, Chrisem Cornellem, Bobem Dylanem, Pearl Jam i The Who. Muzycy zarejestrowali swoje partie oddzielnie, w różnych studiach. Oprawą graficzną minialbumu zajął się Rantz Hosely.

Lista utworów:

1. Christmastide
2. Circle of Seasons
3. Holly
4. Better Angels

Tagi: Tori Amos
Komentarze
Dodaj komentarz »